Рада ухвалила закон про виборче законодавство: Що зміниться

Народні депутати на засіданні Верховної Ради Фото з відкритих джерел

Народні депутати внесли зміни до чотирьох книг Виборчого кодексу України

У четвер, 16 липня, Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №3485 "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства". Рішення підтримали 308 народних депутатів. Про це повідомляє "Укрінформ"

Як зазначили у пояснювальній записці, метою проєкту є узаконення прогалин, кореляція строків, спрощення виборчих процедур та їх уніфікації для забезпечення дотримання міжнародних стандартів проведення виборів.

У зв'язку з цим було внесено зміни до чотирьох книг кодексу.

Так, позачергові місцеві вибори, проміжні, перші, додаткові проводитимуться двічі на рік – в останню неділю березня та останню неділю жовтня. Крім того, у рік проведення чергових місцевих виборів усі місцеві вибори проводитимуться один раз на рік – в день проведення чергових місцевих виборів – останню неділю жовтня п‘ятого року повноважень місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, обраних на останніх чергових місцевих виборах.

Новини за темою: Відтепер в Україні можна змінити виборчу адресу онлайн

Також закон передбачає унормування наслідків для виборчого процесу в разі введення воєнного або надзвичайного стану в Україні чи в окремих її місцевостях, усунення інших неузгодженостей та прогалин у положеннях Виборчого кодексу. Зокрема, йдеться про оскарження рішень, дій чи бездіяльності, що стосуються виборчого процесу, а також про формування складу виборчих комісій, порядку висування та реєстрації кандидатів, внесення грошової застави, територіальну організацію виборів, встановлення результатів виборів та інших аспектів їхнього проведення.

Крім цього, пропонується внести зміни в частину запровадження механізмів боротьби із "двійниками". Водночас закон має на меті вдосконалити порядок формування та функціонування виборчих комісій; Крім цього, було конкретизовано окремі положення, що стосуються висування та реєстрації кандидатів на місцевих виборах.

Законопроєкт також передбачає, що партія, яка висунула виборчий список кандидатів у депутати, після початку виборчого процесу та до подання документів до Центральної виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутати одним платежем вносить на спеціальний рахунок ЦВК грошову заставу в розмірі однієї тисячі мінімальних заробітних плат.

Новини за темою: У "Слузі народу" не виключають перевірки на поліграфі для кандидатів на місцевих виборах

Зауважимо, грошова застава також вноситься партією, яка висунула кандидата на пост Президента, або особисто кандидатом на пост президента, в розмірі 650 мінімальних місячних заробітних плат.

Крім того, вносяться зміни до Кримінального кодексу щодо вдосконалення низки статей, які захищають виборчі права громадян. Зокрема, перешкоджання проведення вільного голосування карається обмеженням волі до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.

Нагадаємо, місцеві вибори в Україні запланували провести 25 жовтня 2020 року. Відповідну постанову підтримали 326 депутатів Верховної Ради. 

Однак, зауважимо, що місцеві вибори не відбудуться в анексованому Росією Криму, а також на непідконтрольних українському уряду районах Донецької і Луганської областей.Loading...