Рада ухвалила закон про розвідку: Що зміниться

Серед основних змін – виключення СБУ з переліку розвідувальних органів

Засідання Верховної Ради України

КП в Україні

Народні депутати більшістю голосів підтримали в другому читанні законопроєкт №2412-д про розвідку. Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Зазначається, що документ отримав 258 голосів "за" з 225 необхідних. Відтепер Служба безпеки України не входить до переліку розвідувальних органів, а є лише суб'єктом розвідувальної спільноти. Натомість розвідувальними органами визначено:

  • Службу зовнішньої розвідки України;
  • розвідувальний орган Міністерства оборони України;
  • розвідувальний орган Державної прикордонної служби.

Водночас Служба зовнішньої розвідки зможе залучати до виконання розвідувальних завдань інших суб’єктів співтовариства, зокрема Службу безпеки України. Загальне керівництво усіма органами покладено на президента України. Безпосереднє керівництво зазначеними відомствами здійснюватимуть їхні очільники, яких призначає та звільняє президент.

При цьому в Раді пропонували покласти на президента й визначення переліку розвідувальних органів, проте відповідна поправка набрала лише 210 голосів, тому її не прийняли.

Новини за темою: Рада визначилася з членами комісії, яка обере очільника САП

Нагадаємо, сьогодні, 17 вересня, відбувається чергове пленарне засідання четвертої сесії Верховної Ради України. Депутати мають розглянути зміни до Податкового кодексу та низку інших законопроєктів.

Loading...