Рада ухвалила за основу закон про створення Бюро економбезпеки замість податкової міліції

За створення БЕБ проголосували 245 нардепів Фото з відкритих джерел

Законопроєкт №3087-д підтримали 245 народних депутатів

У четвер, 3 вересня, депутати Верховної Ради України схвалили у першому читанні законопроєкт про створення Бюро економічної безпеки. Про це повідомляє "РБК-Україна"

Так, у документі пропонується розділити сервісну та правоохоронну функції податкової служби. Крім цього, передбачається ліквідація податкової міліції, оптимізація структури та чисельності органів для боротьби з фінансовими злочинами. 

Зазначається, що Бюро буде мати статус правоохоронного органу. Керівника БЕБ призначатиме президент України за поданням конкурсної комісії. Для вибору главі держави повинні надати трьох кандидатів.

Основним завданням органу буде здійснення заходів із запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття злочинів у сфері формування та використання фінансових ресурсів держави.

Новини за темою: Ілля Кива про ідею створення Бюро економічної безпеки: Влада хоче красти і замилювати очі народу

Крім цього, у складі центрального управління Бюро діятиме підрозділ внутрішнього контролю для попередження, виявлення та відповідного реагування на прояви корупції.

Нагадаємо, напередодні Кабінет міністрів Україні ухвалив рішення про створення комісії з питань координації виконання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Loading...