Рада схвалила закон про банки, необхідний для співпраці з МВФ

Верховна Рада ІХ скликання Фото з відкритих джерел

За закон проголосували 270 народних депутатів

Верховна рада України у другому читанні прийняла законопроєкт №2571-д "Про внесення змін до законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності". Відповідне рішення прийняли на позачерговому засіданні парламенту, яке транслював телеканал ZIK.

Згідно з повідомленням, за документ проголосували 270 депутатів Верховної Ради.

Як відомо, відповідний законопроєкт є однією з попередніх умов для нової програми співпраці України з МВФ.

Зокрема, документом вдосконалюється регулювання діяльності банків, зокрема шляхом надання Національному банку необхідних інструментів впливу в цій сфері.

Передбачається визначити особливості судового провадження у справах про оскарження рішень Національного банку про віднесення банку до категорії неплатоспроможних, про відкликання у банку банківської ліцензії та ліквідації банку, рішень Фонду про введення тимчасової адміністрації в банку, про початок процедури ліквідації банку, про затвердження плану врегулювання і будь-яких інших рішень, прийнятих на його виконання, а також рішень про призначення уповноважених осіб Фонду, делегування їм повноважень, рішень КМУ про участь держави у виведенні неплатоспроможного банку з ринку, рішень Міністерства фінансів України, прийнятих на виконання таких рішень Кабміну, а також встановлення чітких законодавчих приписів про неможливість зупинення чи припинення розпочатих на підставі таких рішень процедур.

Новини за темою: В МВФ сказали, що грошей нам не дадуть, то чому ми повинні приймати "антиколомойський" закон? – Кацман

Також передбачається визначити особливості судового провадження у справах про оскарження рішень Національного банку про віднесення банку до категорії неплатоспроможних, про відкликання у банку банківської ліцензії та ліквідації банку.

Нагадаємо, на початку квітня до "антиколомойського" законопроєкту подали рекордні понад 16 тис. правок.

Згодом апарат ВРУ звів усі правки в одну таблицю для спрощення обробки такого обсягу інформації. Однак у профільному комітеті парламенту заявили про тиск, а на голову комітету надійшла заява до правоохоронних органів. 

У результаті було ухвалено рішення про розгляд 16 тис. поправок до так званого "антиколомойського" закону за 119 статтею регламенту, що дозволяє голосувати за поправки цілими розділами.Loading...