Рада провалила законопроєкт про пенсії для жителів ОРДЛО

Фото з відкритих джерел

Проєкт закону відправили на доопрацювання

Верховна Рада "провалила" законопроєкт № 2083 про пенсії для жителів ОРДЛО. За проголосували 184 депутати. Пізніше 314 голосами проєкт закону відправили на доопрацювання. Законопроєкт подавала група депутатів на чолі з Наталією Королевською, передає 112.ua.

Проєктом закону пропонувалося спростити процедури доказування права на виплату пенсій та їх розміру шляхом скасування обов'язковості надання паперових документів стосовно осіб, які мають право на пенсії і змушені були залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини і надзвичайних ситуацій природного або техногенного характеру.

Автори законопроєкту також пропонували:

  • скасувати для зазначеної категорії осіб обмеження щодо можливості отримати не виплачену пенсію тільки за три роки, в тому числі спадкоємцями;

  • врахувати можливість покупки страхового стажу без застосування санкцій подвоєння суми єдиного внеску;

  • врегулювати особливий режим і порядок отримання пенсій для пенсіонерів, які залишилися проживати на тимчасово окупованих територіях України.

Під час обговорення питання нардеп від "Слуги народу" Єлизавета Богуцька зазначила, що вона категорично проти цього закону.

"Я переселенка, у нас величезна кількість переселенців, які практично нічого не отримали від держави. Нічого! А ми зараз будемо виплачувати пенсії пенсіонерам, які залишилися на окупованих територіях. Хто буде визначати, які погляди у тих пенсіонерів? Підтримують вони Росію чи ні? Ми їм будемо виплачувати? Зараз ми плюємо на всіх переселенців, які зараз потребують житла, у виплатах тут і нічого не отримують", - зазначила нардеп.

Loading...