Рада провалила законопроєкт, який міг узаконити навчання російською для іноземних студентів

Засідання Верховної Ради України

КП в Україні

Відповідний законопроєкт набрав лише 210 голосів

Верховна Рада України не підтримала у першому читанні законопроєкт 3717 "Про внесення змін до закону України "Про вищу освіту", який міг узаконити навчання російською для іноземних студентів. Відповідний законопроєкт набрав лише 210 голосів, передає "Радіо Свобода".

Рада вирішила відправити законопроєкт на повторне перше читання до профільного комітету. Відповідну пропозицію підтримали 235 нардепів.

Зазначимо, що, згідно з законом "Про вищу освіту", заклад вищої освіти має право викладати одну або декілька дисциплін англійською (це ж стосується індивідуальних завдань та контрольних робіт), однак, забезпечивши при цьому можливість вивчення відповідних дисциплін державною мовою.

Так, вищезазначений законопроєкт передбачав надання дозволу для іноземних громадян, осіб без громадянства, які бажають здобувати вищу освіту за контрактом, в окремих групах, що складаються винятково з іноземних громадян та/або осіб без громадянства, навчатися іноземною мовою.

Новини за темою: Рада призначила Горбаля членом Ради НБУ: Що про нього відомо

Нагадаємо, сьогодні, 16 вересня, відбулось чергове пленарне засідання четвертої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання. У порядку денному низка ратифікаційних законів і Звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо укладання Угоди між Міністерством фінансів України та Спеціальним комітетом кредиторів з реструктуризації зовнішнього боргу у 2015 році тощо.

 

Loading...