Рада планує звільнити від податків ввезення електрокарів і комплектуючих

Законопроєкти внесуть зміни до Митного та Податкового кодексів України.

Верховна Рада ІХ скликання Слуга Народу / Facebook


Народні депутати України підтримали за основу законопроєкти №3476 та №3477, які звільнять від оподаткування ввезення електромобілів і комплектуючих до них. Відповідні документи опубліковано на сайті Верховної Ради.

Зазначається, що законопроєкти внесуть зміни до Митного та Податкового кодексів України. Зокрема, до 1 січня 2029 року пропонується звільнити від сплати ввізного мита комплектуючі та обладнання для виробництва транспортних засобів із виключно електричними двигунами.

У Податковому кодексі з 1 січня 2021 року передбачається:

  • звільнення від ПДВ ввезення електрокарів до 31 грудня 2025 року;
  • звільнення від ПДВ товарів для виробництва електрокарів до 31 грудня 2028 року;
  • звільнення від податку на прибуток підприємств електротехнічної промисловості до 31 грудня 2033 року, отриманого від релізації електродвигунів власного виробництва, літій-іонних акумуляторів для електрокарів тощо.

Крім того, від оподаткування планують звільнити й прибуток підприємств автомобільної промисловості, отриманий від реалізації електромобілів.

Новини за темою: У Раді хочуть запровадити пільги для українських виробників електромобілів

Нагадаємо, сьогодні, 2 вересня, поблизу Верховної Ради мітингують учасники ГО "АвтоЄвроСила", які вимагають пом'якшити умови розмитнення автомобілів. Очільник організації заявив, що його команда написала вже 10 законопроєктів.

 

Loading...