Рада планує дозволити продаж ліків через Інтернет

До запуску електронного продажу необхідно врегулювати контроль над зберіганням і перевезенням препаратів

Ліки. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Верховна Рада проголосувала за ухвалення в першому читанні законопроєкту, який передбачає здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами. Про це йдеться на сайті парламенту.

Повідомляється, що "за" проголосували 308 народних депутатів. Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький зазначив, що законопроєкт спрямований на законодавче врегулювання питання продажу лікарських засобів шляхом електронної торгівлі.

Законопроєктом планується встановити правовідносини у сфері дистанційної торгівлі ліками та забезпечити захист споживачів, зокрема, від недотримання умов зберігання та перевезення лікарських засобів.

Крім того, в Україні необхідно врегулювати процедуру контролю над недопуском неякісних або фальсифікованих засобів при продажі через Інтернет, збільшенням випадків самолікування та невтручанням сторонніх осіб у процес доставки ліків.

Якщо проєкт закону приймуть у другому читанні, в Україні запустять систему ліцензування дистанційної торгівлі ліками для аптек, які виконуватимуть вимоги до зберігання, відпуску та транспортування препаратів.

Новини за темою: Рада підвищила стипендії та щорічні виплати дітям-сиротам

Нагадаємо, сьогодні, 14 липня, в МОЗ заявили про зміну протоколу лікування COVID-19. Відтепер зі схеми виключили лопінавір/ретонавір та внесли дексаметазон.

Loading...