В Україні можуть посилити відповідальність за підроблення документів

Фото з відкритих джерел

У разі використання підробного паспорта або свідоцтва про шлюб хочуть карати арештом на строк до 6 місяців

Верховна Рада України схвалила за основу законопроєкт Кабінету міністрів №3946, який передбачає посилення відповідальності за підробку паспортів, свідоцтв про шлюб та інших документів, що засвідчують особу і громадянство. Відповідний закон підтримали 264 нардепи.

Документ передбачає внесення змін до Кримінального кодексу. Так, за викрадення "важливих особистих документів" пропонують штрафувати у розмірі до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 гривень) або обмежувати волю на строк до 3 років. Наразі ніякої відповідальності за це не передбачено.

Водночас викрадення документів, що підтверджують громадянство України, або спеціальний статус особи, або свідоцтво про державну реєстрацію актів цивільного стану, планують карати арештом на строк до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 3 років.

У разі використання підробного паспорта або свідоцтва про шлюб каратимуть арештом на строк до 6 місяців або обмеженням волі від 3 до 5 років.

Якщо такі дії вчинила група осіб за змовою або посадова особа, використовуючи службове становище, їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі від 3 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років або без такого.

Новини за темою: Рада зібралася на чергове засідання: Що сьогодні розглядатимуть нардепи

Нагадаємо, напередодні Верховна Рада України посилила захист безробітних, працівників і роботодавців на час карантину. Законопроєкт №3486 щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), підтримали 287 нардепів із 225 необхідних.

Loading...