Рада підтримала закон про референдум у першому читанні

Народні депутати IX скликання у сесійному залі засідань парламенту

Фото з відкритих джерел

Рішення підтримали 252 народних депутати

У четвер, 18 червня, депутати Верховної Ради України у першому читанні підтримали президентський законопроєкт про народовладдя та всеукраїнський референдум. Про це свідчать дані на сайті парламенту. 

За інформацією hromadske, за законопроєкт №3612 проголосували 252 народних депутати.

Однак парламентарі не підтримали проєкт "Закону про всеукраїнський референдум", який ініціювали Юлія Тимошенко та Сергій Соболєв (Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"), та проєкт "Закону про всеукраїнський та місцеві референдуми за народною ініціативою" від депутатів "Опозиційної платформи — За життя".

Новини за темою: Віктор Медведчук: Законопроєкт Зеленського про всеукраїнський референдум не відповідає Конституції і має ознаки плагіату

Нагадаємо, напередодні комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування та містобудування на своєму засіданні ухвалив рішення рекомендувати парламенту прийняти за основу законопроєкт "Про народовладдя через всеукраїнський референдум". 

Новини за темою: Референдум з чотирьох питань та електронне голосування: Що передбачається законом про народовладдя

Зокрема, законом передбачаються види всеукраїнського референдуму за предметом затвердження закону про внесення змін до розділів I, III, XIII Конституції України, вирішення питання загальнодержавного значення, зміни території України тощо. Однак у документі також визначено низку питань, які на референдум виноситися не можуть. 

Loading...