Рабінович: Карантин прикриває продаж української землі

Народний депутат України, співголова фракції "Опозиційна платформа - За життя" Вадим Рабінович

Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Співголова політичної партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Вадим Рабінович звернувся до керівництва Верховної Ради України у зв'язку з оголошенням Всесвітньою організацією охорони здоров'я пандемії коронавірусу COVID-19 у світі і рішенням влади про введення карантину в Україні та в місті Київ. Текст відповідного документа оприлюднений на сайті політсили.

Голові Верховної Ради України

Д. О. Разумкову

Шановний Дмитре Олександровичу!

У зв'язку із оголошенням Всесвітньою організацією охорони здоров'я пандемії коронавірусу COVID-19 у світі і рішенням влади про введення карантину в Україні та у місті Київ, фракція "Опозиційна платформа – За життя" звертається до Вас із вимогою відреагувати на ситуацію, що склалася.

Зокрема, до 31 березня у Києві і до 3 квітня по всій країні діють нові обмеження, згідно з якими будь-які масові заходи можуть проходити тільки у тому випадку, якщо у них беруть участь не більше 60 осіб – для Києва, і не більше 200 осіб – по всій країні.

Нагадуємо, що у сесійній залі Верховної Ради України збирається набагато більша кількість людей, а це означає, що небезпека зараження на коронавірус може бути невідворотною.

У політичних колах та ЗМІ активно обговорюється те, що це робиться із метою заборонити у законний спосіб розглядати поправки до законопроекту про ринок сільськогосподарської землі, як це передбачено Регламентом Верховної Ради України та законами України. Але ми не можемо цього допустити!

І ще важливий аспект: якщо так станеться, що у сесійній залі або у стінах Верховної Ради опиняться люди, які або контактували із хворими на коронавірус, або ж самі захворіли, це може призвести до спалаху епідемії, і вся відповідальність за це ляже на вас особисто – як політика, так і людини, а також на керівництво Верховної Ради України, яке не дослухалося до нашого заклику.

У зв'язку із цим ми вимагаємо від керівництва Верховної Ради України прийняти рішення про запровадження карантину для народних депутатів України щонайменше до кінця березня 2020 року.