live
Новини » Світ Читать эту новость на русском

Путін заявив про необхідність поважати національну самосвідомість українців

Володимир Путін AP Photo

Путін також закликає не забувати про спільну історію двох країн

Президент Російської Федерації Володимир Путін закликає поважати національну самосвідомість українців, проте не забувати про спільне коріння. Про це він сказав в інтерв'ю ТАСС.

"Якщо так склалося, і у людей, у значної частини населення в Україні виникло почуття власної самосвідомості національної і так далі, треба ставитися до цього з повагою", - заявив російський лідер.

За його словами, на певному етапі історії серед "українців, які жили на кордоні з католицьким світом, почала складатися спільність людей, які стали незалежними від Росії".

"Як до цього ставитися? З повагою. Але не забувати про нашу спільність", - додав Путін.

Президент РФ також нагадав, що український фактор почав активно "розігруватися" напередодні Першої світової війни австрійською спецслужбою. Як він вважає, це сталося через "відому справу - "розділяй і володарюй". І зазначив, що нібито батьки-засновники українського націоналізму XIX століття виступали за буцімто добрі стосунки з Росією.

"Батьки-засновники українського націоналізму ніколи не говорили, що потрібно обов'язково посваритися з Росією", - сказав він.

Нагадаємо, під час телефонної розмови президентів України Володимира Зеленського та Росії Володимира Путіна другий поставив питання щодо того, чи буде Київ "реально" виконувати Мінські домовленості та інші рішення, прийняті на самітах у "нормандському форматі".

Loading...