Пристайко заявив про важливість тимчасової відмови від ідеї повернення контролю на Донбасі

Український дипломат Вадим Пристайко Фото з відкритих джерел

Дипломат переконаний, що Україні наразі необхідно рухатися на Захід

Посол України у Великій Британії та ексглава МЗС Вадим Пристайко заявив, що у разі провалу Мінських угод і сценарію з введенням миротворців на Донбас Україна повинна тимчасово відмовитися від ідеї повернення контролю над ОРДЛО. Про це він повідомив у інтерв'ю ЄП

"А якщо ми на певний час відмовимося від переговорів про відновлення територіальної цілісності, розуміючи обмеженість наших спроможностей, і вирішимо, що повернемося до цього згодом? Ми ж по Криму фактично відмовилися. У нас навіть немає переговорної платформи. Ми підтримуємо політичний дискурс про Крим, але не робимо нічого. А якщо піти далі і сказати: ми хочемо розвивати власну державу, але нам впихують те, що змінює вектор нашого розвитку. То постає питання: чи ми змінюємо свій вектор під впливом агресора? Але ж цього агресор і хотів досягти", - зазначив Пристайко. 

Зокрема, дипломат переконаний, що таке рішення необхідно ухвалити, якщо на кону стоятиме західний вектор розвитку держави.

"Тобто нам треба ухвалити рішення: чи Україна зберігає західний вектор, чи ми відновлюємо, повертаємо (контроль на Донбасі – ред.) і викреслюємо рішення про рух на Захід? Я розумію, що це сприймуть як "зраду", - наголосив Пристайко. 

Новини за темою: Ми зрушили з місця, - Кравчук про перемир'я на Донбасі

На уточнююче запитання про те, чи означає це тимчасову відмову від ідеї повернення контролю на Донбасі, Пристайко відповів: "Правильно. Я розумію, що така ідея може викликати широку дискусію...". 

Крім цього, дипломат додав, що пропонував такий план президенту Володимиру Зеленському. Так, Пристайко зазначив, що в України наразі є три можливі варіанти розвитку подій.

Зокрема, перший передбачає виконання Мінських угод, однак за умови встановлення меж, які визначатимуть, що цей трек більше не працює. 

Другий варіант – миротворча місія, навіть якщо йтиметься про розміщення миротворців на лінії розмежування.

"Таке рішення (введення миротворців - ред.) ухвалюється в Раді безпеки ООН. Воно одномоментно змінює реальність на Донбасі. Якщо проголосували – то все, миротворці будуть. Тому, щоби зірвати його, Росія має підняти руку і проголосувати проти. Якщо вони це зроблять, нам залишається третій варіант – визнати, що на теперішньому етапі ми не можемо реалізувати свої наміри і відновити суверенітет на Донбасі", - сказав дипломат.

Новини за темою: Кравчук назвав варіанти переговорів з ОРДЛО

Пристайко пояснив, що третій варіант схожий на план Західної Німеччини після війни: "Вони визнали: на цьому етапі ми не можемо об’єднатися, але ми залишаємося нацією, яка потім об’єднається".

Водночас дипломат наголосив, що це рішення повинно бути тимчасовим. 

Нагадаємо, нещодавно президент України Володимир Зеленський заявляв, що сподівається на завершення бойових дій на Донбасі до кінця 2020 року. За його словами, такого тиску та темпів для завершення конфлікту ще ніхто до нього не робив.

Loading...