live

Пристайко в ООН: Окуповані Донбас та Крим стали територією страху й терору

Вадим Пристайко

За словами глави МЗС, тяжка гуманітарна ситуація в постраждалих від конфлікту районах Донецької та Луганської областей продовжує погіршуватися

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що окуповані райони Донбасу та Крим стали територією страху й терору. Про це він сказав на засіданні Генеральної Асамблеї ООН під час розгляду питання "Ситуація на тимчасово окупованих територіях України", пише "Укрінформ"

"Окуповані райони стали територією страху й терору, окупаційна влада - будь то Крим чи частина Донбасу - застосовує репресії, вдаючись до систематичних і масштабних порушень прав людини та основних свобод", - зазначив глава МЗС.

Зокрема, він розповів, що маріонеткова структура, створена, укомплектована й фінансована за рахунок державного бюджету Росії, відповідальна за репресії проти місцевого населення на Донбасі, має назву горезвісної радянської установи МГБ (попередниці КДБ), що чинила злочини проти власних громадян у середині минулого століття.

Міністр також нагадав, що під окупацією перебуває близько 44 тисяч квадратних кілометрів, або близько 7% території України. Понад 14 тис. осіб загинули та понад 27 тис. були поранені. Близько двох мільйонів жителів Криму та Донбасу були змушені полишити свої домівки та стати внутрішньо переміщеними особами чи біженцями.

За словами глави МЗС України, тяжка гуманітарна ситуація в постраждалих від конфлікту районах Донецької та Луганської областей продовжує погіршуватися. Очікується, що у 2020 році гуманітарної допомоги потребуватимуть понад 3,4 мільйона людей. Понад півмільйона людей проживають у районах, безпосередньо постраждалих від збройного конфлікту.

Нагадаємо, сьогодні Генасамблея ООН провела дебати стосовно територіальної цілісності України.

Loading...