Припинення обстрілів – це не досягнення миру, Україна мала скористатися цією ситуацією для просування мирного плану, – експерт

Телеканал ZIK

Україна, отримавши можливість припинення вогню, мала б просувати виконання Мінських угод, але влада використала це питання у своїх передвиборчих інтересах

Домовленості щодо "режиму тиші" на Донбасі не є миром. Необхідно скористатися цією ситуацією для просування мирного плану і врегулювання ситуації.

Про це під час включення в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив політолог Олександр Лазарєв.

"Коли було досягнуто тиші, я говорив на кожному ефірі, що це не є миром. Необхідно скористатися цією ситуацією для просування мирного плану і врегулювання ситуації. Але оскільки мирний план не збирався втілюватися в життя, оскільки це треба було  президентові і Офісу президента перед виборами, це було зроблено на деякий час. Президент їздив по всій країні, розповідав, що він досягнув перемир’я, але, насправді, ми бачимо, що це перемир'я уже на межі зриву. По факту, вже зірвалося, вже був обстріл і загинула людина", – сказав Лазарєв.

Тому, наголосив він, таке припинення вогню не вартує навіть розбитого яйця і показує, що Україна не виконує свої обіцянки.

"Ми повинні розуміти, що не можна в міжнародній політиці у питаннях миру нехтувати такими речами як домовленості, як врегулювання, як мирний план. Бо якщо ми просто беремо якусь частину і думаємо, що цього буде достатньо, а далі ми зможемо на тому зупинитися, то ні, завжди є друга сторона, яка може бути незгідною, яка може зірвати ці домовленості і піти на інші кроки", – зауважив експерт.

Новини за темою: Обстріли, поранені та загиблі: Чому НЗФ порушили перемир’я на Донбасі і як на це відреагувала українська влада

За словами політолога, Україна, отримавши можливість припинення вогню, мала б просувати виконання Мінських угод. Але щоб це зробити, продовжив Лазарєв, треба було мати імператив виконання Мінських угод.

"А у пана президента, в Офісі президента, у "Слуги народу" не було цього імперативу. Чому? Бо у них рейтинги падають. Вони мислять цією категорією", – прокоментував Лазарєв.

Нагадаємо, раніше блогер Сергій Розенбаум заявив, що у середу, 9 вересня, на Донбасі можуть початися бойові дії, бо Україна зриває перемир'я на Донбасі.  

"Принаймні, на дану хвилину все виглядає саме так, і вже сьогодні, 9 вересня на Донбасі можуть відновитися бойові дії, що спричинили нові смерті", –  написав на своїй сторінці в Facebook Розенбаум.

Додамо, що 22 липня на засіданні Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ) у форматі відеоконференції була досягнута домовленість про режим повного і всеосяжного припинення вогню.

Згодом президент Володимир Зеленський заявив, що вірить у припинення вогню на Донбасі з 27 липня, і назвав цю подію серйозним кроком для України. 

Новини за темою: Росія повинна виконати свої зобов'язання щодо припинення вогню на Донбасі, - посол Великої Британії

Пізніше підрозділи зі складу Об’єднаних силрозпочали підготовку до повного та всеосяжного припинення вогню на лінії розмежування. Повідомлялося, що на кожній із позицій ООС буде встановлено додатковий контроль, а за припиненням вогню стежитимуть спеціально відряджені українські військовослужбовці. 

 

Loading...