Проведення в Криму голосування щодо змін в Конституцію РФ матиме наслідки для Росії, - МЗС

З відкритих джерел

Зокрема, йдеться про правові та політичні наслідки

Проведення голосування про внесення змін до Конституції РФ в анексованому Криму, а також організація участі в голосуванні осіб, яким незаконно видали паспорти РФ, буде мати для Росії політичні і правові наслідки. Про це в інтерв'ю Інтерфакс-Україна заявив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар.

"Організація голосування на окупованій території українського Криму, а також організація участі в голосуванні осіб, які є власниками незаконно виданих паспортів РФ, буде мати для РФ політичні і правові наслідки. Міжнародне співтовариство має досить широкий інструментарій для відповідного реагування: від політичних заяв про засудження дій РФ до невизнання результатів в частині окупованих територій і розширення санкцій і політичного тиску. Продовження терміну перебування Путіна при владі - це продовження агресивної політики Росії, і наше суспільство, і світ повинні це розуміти. Зрозуміло чи це для кожного пересічного громадянина Росії - залишається питанням", - сказав Боднар.

Окрім цього, він наголосив, що Україна звернулася до міжнародних партнерів з проханням засудити проведення "голосування" на території анексованої Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, а також в ОРДЛО, шляхом посилення санкцій тиску на Російську Федерацію.

Новини за темою: Ухвалення поправок до Конституції Росії тільки погіршить становище опозиції і громадянського суспільства, - активісти

"По-перше, ми очікуємо політичної солідарності щодо того, що голосування, особливо на окупованих територіях, вважаються нелегітимними. По-друге, стосовно осіб, які організували таке голосування, будуть застосовані персональні санкції, недопуск на території держав, з боку яких застосовуються такі санкції. Упевнений, що світова спільнота справедливо побачить, наскільки російська влада намагається примушувати населення на окупованих територіях здійснювати політичні кроки на догоду кремлівському керівництву", - зазначив заступник міністра.

Також Боднар сподівається, що громадяни України, які вимушено перебувають на тимчасово окупованих територіях України, відмовляться брати участь в цьому нелегітимному голосуванні.

Новини за темою: Як проходить голосування за поправки до Конституції РФ

"Замість того, щоб дотримуватися принципу законності проведення голосувань і не проводити їх на окупованих територіях України, що ставить під сумнів весь процес голосування, росіяни наполегливо намагаються провести його в Криму і заохочують громадян України, яким вони насильно видали свої паспорти, йти на дільниці для голосування. Тут є подвійний сенс: перше - продемонструвати нібито "своє право" на окуповані території, що є прямим порушенням суверенітету України, друге - це штучно збільшити кількість голосуючих за продовження терміну перебування Путіна при владі", - зазначив Боднар.

На думку Боднара, тому в даному випадку єдиною відповіддю є продовження санкцій міжнародним співтовариством, Україною, окремими країнами, аби продемонструвати, що  такі дії не залишаються безкарними.

Новини за темою: У ЦВК РФ масово надходять скарги про примус до голосування

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба твердо заявив, що ніякі зміни в Конституцію РФ не завадять деокупації Криму. 

Loading...