Проєкт закону про відновлення е-декларування Рада зможе розглянути наступного пленарного тижня

Верховна Рада України ІХ скликання Офіс президента

Парламентарі підтримали пропозицію спікера

Народні депутати скоротили наполовину терміни підготовки до першого читання законопроєктів №№ 4304 та 4304-1, щоб на наступному пленарному тижні розглянути ці ініціативи і врегулювати кризу щодо КСУ.

Трансляцію засідання ВРУ вів телеканал ZIK.

"Я нагадую, що в понеділок усі депутатські фракції і групи досягли єдиної позиції про те... Майже всі депутатські фракції і групи досягли єдиної позиції, це законопроєкт, реєстраційний номер 4304 про відновлення дії окремих положень Закону України "Про запобігання корупції" та Кримінального кодексу України. Підписалися 126 народних депутатів, якщо я не помиляюся. Але з незрозумілих для мене причин учора, після того, як був розглянутий цей документ і була досягнута позиція, що цей документ буде розглядатися у залі, сьогодні, після того, як профільний комітет його розглянув і запропонував ВРУ його ухвалити за основу і в цілому, один з наших колег, Олександр Анатолійович Дубінський, вніс альтернативний законопроєкт 4304-1", – зазначив голова ВРУ Дмитро Разумков та додав, що, таким чином, ВРУ сьогодні не зможе розглянути згадану законодавчу ініціативу, бо немає висновку комітету.

Новини за темою: Законопроєкт Зеленського про КСУ – найбільш радикальний, його готова підтримати тільки "Слуга народу", – Кравчук

Спікер запропонував скоротити наполовину строки підготовки до першого читання законопроєктів 4304 та 4304-1, щоб на наступному пленарному тижні розглянути їх і врегулювати кризу щодо КСУ. Цю пропозицію підтримали 292 обранці.

Нагадаємо, минулого тижня Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації і виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Ввечері у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України вирішив зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників.

29 жовтня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування "нікчемне" і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

Додамо, голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підготував законопроєкт, яким пропонується відновити права Національного агентства з питань запобігання корупції, які раніше скасував Конституційний суд.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що самостійна відставка суддів Конституційного суду України є найбільш ліберальним шляхом.

Loading...