Прояв безсилля, відсутності ідеології і небажання рухатись до миру, – Німченко про заяви Банкової

Василь Німченко "Опозиційна платформа - За життя"

Вітольда Фокіна не хотіли почути, зазначив парламентар

Ті заяви, які сьогодні лунають з Банкової, свідчать про прояв безсилля влади, відсутність ідеології і небажання вести країну до миру.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Василь Німченко.

Парламентар прокоментував указ президента України Володимира Зеленського про звільнення Вітольда Фокіна з посади першого заступника голови української делегації у Тристоронній контактній групі.

"Те, що заявляють з Банкової, на сьогодні – це, перше, прояв їхнього безсилля, прояв відсутності ідеології і прояв небажання вести нашу країну до миру і припинення кровопролиття, яке має місце на сході України. Оце все, що там закладено", – сказав Василь Німченко.

Новини за темою: Влада тримає курс на "замороження" конфлікту на Донбасі, – політолог про відставку Фокіна

Народний депутат наголосив, що нелюдське ставлення до Вітольда Фокіна та його думки не означає, що позиція його опонентів правильна.

"Ви подивіться на членів цього комітету і хто підняв бурю у стакані води. Це люди, які не знають життя. Крім принтера у законодавчому органі, яким є ВРУ, вони теж нічого не знають. І людина прийшла і чітко сказала, що давайте вирішувати питання про амністію. Як можна вирішити всі ці питання без амністії, яка передбачена Мінськими домовленостями. У мене складається таке враження, що ці особи, які сидять у комітеті, мої колеги, вони не знають і не розрізняють, що таке Мінські домовленості, що таке Мінський меморандум, що таке конкретний план дій і що таке паризьке комюніке. Бо це такий тернистий шлях пройшли всі ці переговорні процеси і куди включилася народна дипломатія, парламентська дипломатія на чолі з Віктором Володимировичем Медведчуком. І піднялись уже депутати країн – Німеччини, Франції, інших країн, які вказують на те, що Україна повинна щось робити. Про це якраз і вів Фокін на комітеті, але вони не хотіли його почути… У них, крім амнезії і катаракти, дуже погано зі слуховим апаратом", – заявив Василь Німченко.

Нагадаємо, Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування заслухав звіт заступника голови делегації України в ТКГ Вітольда Фокіна. Як зазначає народний депутат Ренат Кузьмін ("Опозиційна платформа – За життя"), після прямих образ на його адресу депутати проголосували за резолюцію щодо "недопущення зради національних інтересів України".

30 вересня стало відомо, що народні депутати вирішили звернутися до президента Володимира Зеленського з приводу відставки Вітольда Фокіна з посади першого заступника голови делегації України в Тристоронній контактній групі.

Того ж дня президент Володимир Зеленський підписав указ, яким звільнив Вітольда Фокіна з посади першого заступника глави української делегації у Тристоронній контактній групі.