Програш партії влади і корупція, – академік Журавський назвав причини скасування виборів на Донбасі

Доктор юридичних наук, професор, академік Віталій Журавський Фото з відкритих джерел

Члени ЦВК порушили законодавство, бо не мають права скасовувати вибори, наголосив Віталій Журавський

Серед причин скасування місцевих виборів на підконтрольних територіях Донбасу – електоральний програш партії влади та корупція.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив доктор юридичних наук, професор, академік Віталій Журавський.

Гість студії зауважив, що члени Центральної виборчої комісії, крім двох, які не голосували за скасування місцевих виборів на окремих територіях Донецької і Луганської областей, порушили чинне законодавство.

"Не має права ні президент, ні Верховна Рада, ні, тим паче, члени ЦВК скасовувати вибори будь-де. Усі рівні перед закон, у Конституції написано. Можуть бути скасовані вибори тільки в умовах надзвичайного стану чи воєнного стану, але для цього є процедура – звернення до парламенту, і парламент ухвалює рішення ввести воєнний стан на всій території чи на окремій території", – пояснив Віталій Журавський.

Новини за темою: За скасування виборів на Донбасі чиновники повинні понести кримінальну відповідальність, – Марчевський

Гість студії назвав причини, чому скасували місцеві вибори на підконтрольних територіях Донбасу.

"Перша причина – тому що партія влади бачить, що вона там суцільно програє вибори. Електорально програє. Це перша причина. І друга причина – там корупція, "контрабас". Набагато простіше тим главам ВЦА заробляти абсолютно казкові гроші на "контрабасі". Навіщо їм органи місцевого самоврядування, обрані людьми, які їх будуть контролювати?" – сказав Віталій Журавський.

Нагадаємо, у ЦВК заявили, що восени цього року провести місцеві вибори на території громад, підконтрольних центральній владі, вже неможливо.

Також у ЦВК пояснили, що українське законодавство не забороняє проводити місцеві вибори у регіонах, які належать до червоної зони карантину.

Loading...