Профільний комітет підтримав відставку голови НБУ: Чи буде звіт Смолія

Голова Національного банку України Яків Смолій. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

За рішення про відставку проголосувала переважна більшість депутатів

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав проєкт постанови про відставку Голови Національного банку Якова Смолія.

Про це повідомив народний депутат України (фракція "Слуга народу"), голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев на брифінгу 2 липня, який транслював телеканал ZIK.

Як зазначається, відставку голови Нацбанку підтримала переважна більшість депутатів.

"Комітет тривав десь хвилин 40, ми одне питання лише винесли. Ми обговорили його з різних боків, з різних сторін, у тому числі і щодо діяльності Якова Васильовича. І того, що жоден із нас не наполягав на відставці – з присутніх, принаймні, на комітеті, – а я взагалі питання кадрове не розглядав у контексті НБУ і оцінки діяльності НБУ", – зазначив Гетманцев.

Новини за темою: Обезголовлений Нацбанк: Чому відставка Смолія знищить інвестиції в Україну

За його словами, рішення про відставку голови НБУ "виглядає досить дивним", однак самого Смолія, який міг би пояснити першопричину свого звільнення, на засіданні не було.

"Якщо ми з вами порахуємо кількість кроків від Національного банку до ВРУ, то він міг би пройти цю дистанцію за хвилин 7, а, можливо, і скоріше, але чомусь не зробив цього, і це прикро", – додав голова Комітету.

Новини за темою: Глава Мінфіну не бачить підстав для падіння гривні через відставку Смолія

За попередньою інформацією, завтра, 3 липня, повинен бути звіт голови Нацбанку Якова Смолія. 

Нагадаємо, 1 липня глава НБУ Яків Смолій написав заяву про відставку. За його словами, він зробив це, оскільки протягом тривалого часу на Національний банк здійснюється систематичний політичний тиск.

Наступного дня постанову під номером №3772 було внесено до Верховної Ради.Loading...