Новини » Політика Читать эту новость на русском

Президент підписав указ щодо протидії домашньому насильству

Володимир Зеленський Офіс президента

За словами президента, указ спрямований на системну розбудову мережі реагування на насильство

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства. Про це він заявив під час зустрічі з представниками громадських та міжнародних організацій передає "Укрінформ".

"В умовах пандемії COVID-19 проблемою номер два після самого вірусу стало наростання домашнього насильства. Як приклад, тільки за перші пів року поліція отримала майже вдвічі більше звернень щодо домашнього насильства, ніж у минулому півріччі", - сказав Зеленський.

За словами президента, указ спрямований на системну розбудову мережі реагування на насильство та втілює базові принципи захисту прав та інтересів постраждалих осіб.

Глава держави підкреслив, що попри кримінальну відповідальність за домашнє насильство, потрібні механізми для реалізації законів та система доступних послуг.

"Людина має бути впевнена, що їй справді допоможуть, а не створять нові проблеми", - додав Зеленський.

Новини за темою: У столиці зросла кількість випадків домашнього насильства, - КМДА

Нагадаємо, раніше міністерство внутрішніх справ та Міністерство цифрової трансформації презентували освітній серіал про онлайн-інструменти протидії домашньому насильству. Мета створення цього серіалу - щоб кожний, хто його подивився, міг ідентифікувати домашнє насильство, знати, яких форм воно буває, воно є чотирьох форм - фізичне, сексуальне, моральне та економічне, знати, куди звернутися жертвам домашнього насильства.Loading...