Президент отримав пряме конституційне право розпустити Верховну Раду: Кацман про відхилення програми уряду

Політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман Скріншот відео

Про це чітко говориться в 2 частині 90 статті Конституції України

Якщо попередній уряд відправлений у відставку і повноцінний Кабінет міністрів не сформований протягом 60 днів, то президент отримує повноцінне конституційне право на розпуск парламенту.

Про це під час включення в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Володимир Кацман зауважив, що відхилення Верховною Радою програми Кабінету міністрів – це не просто позбавлення уряду річного імунітету, а це також підстава для проведення позачергових виборів до Ради.

"Виявляється, друзі, є 90 стаття Конституції України. В частині 2 чітко йдеться про те, що якщо Верховна Рада розпустила попередній уряд і протягом 60 днів не формує повноцінний Кабінет міністрів, то президент має право розпускати Верховну Раду. Ще раз повторюю, пряме право президента, якщо попередній уряд відправлений у відставку і повноцінний Кабінет міністрів не сформований протягом 60 днів, то президент має право на розпуск парламенту ", – заявив політичний експерт.

Новини за темою: Парламент в черговий раз не підтримав програму дій уряду: Назріли відставки?

Водночас він нагадав, що після відставки уряду Олексія Гончарука пройшло вже більше 100 днів.

"Тому виходить, що у президента зараз в руках не просто доля уряду і підвішені гравці за ниточки – міністри, а ще і важіль розпуску Верховної Ради", – підкреслив Кацман й додав, що це також підтверджується планами нинішньої влади не лише перенести місцеві вибори, але й планами об’єднання їх із виборами до Верховної Ради.

"Цей важіль в руках у президента є, і тепер треба уважно стежити за відносинами президента і парламенту, бо в потрібний момент з Офісу президента ця ниточка може бути смикнута, ця стаття може бути дістана з шухляди і ми можемо отримати розпуск Верховної Ради", – прокоментував Володимир Кацман.

Новини за темою: Дубінський порівняв програму уряду з правилами дорожнього руху і заявив, що Шмигаль порушує Конституцію

Нагадаємо, 4 червня депутати Верховної Ради відправили на доопрацювання програму діяльності Кабінету міністрів

12 червня Кабінет міністрів України ухвалив Програму діяльності уряду та визнав такою, що втратила чинність, постанову КМУ від 2 квітня 2020 року №270, якою було затверджено попередній проєкт програми.

Як повідомляли, Кабінет міністрів України оприлюднив доопрацьовану програму діяльності. У новому проєкті розписані пріоритети та завдання для кожного міністерства.

Однак під час засідання Верховної Ради 18 червня народні депутати не підтримали оновлену програму уряду.

 

 

 Loading...