live

Представники України не братимуть участі у російській конференції ООН щодо Криму, - МЗС

Катерина Зеленко Twitter Міністерства закордонних справ України

У відомстві зазначили, що Росія намагається розповісти нібито правду про об'єктивний стан справ у Криму

Представники України не братимуть участь в організованій Російською Федерацією конференції Радбезу ООН щодо окупованого Криму. Про це повідомила речниця Міністерства закордонних справ України Катерина Зеленко в ефірі "Крим.Реалії".

"Українська сторона не братиме участь у цьому фарсі. Росія намагається розповісти нібито правду про об'єктивний стан справ на території півострова Крим, але незважаючи на твердження російської сторони, продовжує блокувати доступ міжнародних моніторингових місій, у тому числі управління Верховного комісара ООН з прав людини. Для того, щоб показати правду, напевно, потрібно дати можливість незалежним спостерігачам провести моніторинг і поговорити з людьми, не спеціально запрошеними російською стороною, а тими, хто дійсно бачить реальний стан справ на півострові", - сказала спікер.

При цьому голова ради з міжнародно-правових питань при російському уряді Криму Олександр Молохов стверджує, що Росія не блокує доступ міжнародних спостерігачів на півострів. Він упевнений, що місія ООН може прилетіти до Криму з Москви, незважаючи на те, що це порушує міжнародне та українське право.

Новини за темою: Намагався підняти питання анексованого Криму на переговорах з Путіним, - Зеленський

Раніше повідомлялося, що делегація Європейського союзу планує взяти участь в організованій Російською Федерацією конференції з жителями тимчасово окупованого Криму в Раді безпеки ООН. Такими діями представники ЄС можуть порушити власні правила щодо контактів із фактичною "владою" окупованого Криму.

Loading...