Представники міжнародної спільноти звернуть увагу на тиск центральної влади на місцеве самоврядування в Україні

Борис Філатов під час зум-конференції з Президентом Міжнародної організації TAPS Бонні Керролл Наше місто

На лідерів місцевого самоврядування чинять безпрецедентний тиск — адміністративним ресурсом, урізанням бюджетів і повноважень, організованим переслідуванням правоохоронцями. Якби не втручання західних партнерів — американського посла і G7-центральна влада могла повністю згорнути децентралізацію.

Під час зум-конференції з Президентом Міжнародної організації taps Бонні Керролл мер Дніпра і один з лідерів партії "Пропозиція" Борис Філатов підкреслив, що дуже важливо, щоб західні та американські партнери спостерігали за перебігом виборчої компанії, яка супроводжується великою кількістю провокацій. Про це повідомляє "Наше місто". 

"Мери виступають за відкритість і транспарентність виборчого процесу. Вони користуються довірою жителів своїх міст. Ми не розуміємо, чому президент Зеленський протиставляє себе місцевому самоврядуванню. Я говорю не тільки про себе, але і про партію "Пропозиція", яка представлена більш, ніж в 20 областях країни — немає жодного мера, який був би задоволений президентом", — сказав Філатов.

За його словами, досвід місцевого самоврядування США важливий для України, оскільки питання, які стосуються комфорту життя людей на місцях, повинні вирішуватися на їхньому рівні, а не в столичних кабінетах.

"Ви створюєте сильне місто в складних умовах. Для мене цінно почути вашу думку. Для нас честь, що ви як лідер приділяєте багато уваги пам'яті загиблих. Дніпро є центром турботи про сім'ї загиблих. Ми ведемо запис нашої зустрічі, і це відео ми розішлемо організаціям і впливовим людям в США, яким буде важлива ваша позиція", — повідомила Бонні Керролл.

Зі свого боку Філатов додав, що це дійсно важливо — щоб про ситуацію між центральною владою і місцевим самоврядуванням дізналося міжнародне співтовариство. Зокрема, Національна рада мерів.

Новини за темою: Люди, які прийшли до влади в країні, не чують місцеве самоврядування і приймають неправильні управлінські рішення, – Філатов

Філатов подякував Бонні Керролл за підтримку партнерів з США і підкреслив, що спільні програми будуть продовжуватися. Як відомо, саме в Дніпрі ця всесвітньо відома міжнародна організація відкрила своє перше українське представництво.

Разом з тим, постійне спілкування Філатова з представниками демократичної спільноти викликає занепокоєння олігарха Коломойського, якого переслідує американське і європейське правосуддя за багатомільярдні розкрадання, а також керівництва країни — оскільки замість того, щоб знайти в ньому союзника в області місцевого самоврядування, вони шукають в ньому конкурента.

Нагадаємо, раніше у Дніпрі під час зборів політичної партії "Пропозиція" було прийнято рішення про висунення Бориса Філатова на другу каденцію мера міста.Loading...