live

Правоохоронці РФ погрожують утримуваному Шумкову вбивством, - Денісова

Фото: Людмила Денисова (facebook.com/denisovamlsp)

Його змушують надавати неправдиву інформацію стосовно іншого громадянина України

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що утримуваному в російській в’язниці українцю Олександру Шумкову погрожують вбивством. Відповідний допис вона розмістила у своєму Facebook.

"Протягом тривало часу до Олександра Шумкова застосовується фізичний та моральний тиску з боку працівників Федеральної служби безпеки РФ. Його змушують давати неправдиві свідчення проти іншого громадянина України за сфабрикованою кримінальною справою, а в разі ненадання таких свідчень погрожують тим, що він ніколи не повернеться на Батьківщину живим", - написала вона.

Також за її словами, адміністрація виправної колонії не надає можливість Шумкову відправляти та отримувати листи від рідних, чим грубо порушує його право на зв’язок із зовнішнім світом, що гарантоване пунктом 37 Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями.

Раніше Міністерство закордонних справ висунуло вимогу до РФ щодо проведення негайного медичного обстеження незаконно утримуваного громадянина України Сервера Мустафаєва з метою виключення можливості його зараження COVID-19.

 

Loading...