Позов Гладковського і дампи Бігуса: Експерти викрили журналіста в маніпуляціях з файлами

Олег Гладковський Фото з відкритих джерел

Історія навколо скандального ролика Bihus.Info про розкрадання в оборонці, до яких начебто був причетний син першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор Гладковсий, отримала досить цікаве продовження, пишуть "Факты".

На днях Подільський районний суд Києва виніс рішення, яким визнав недостовірною поширену журналістами інформацію про Гладковского і зобов'язав її спростувати.

У відповідь керівник Bihus.Info автор і ведучий програми "Наші гроші" Денис Бігус, заявив, що його команда буде подавати апеляцію. Він також повідомив про те, що листування з телефонів головних фігурантів схеми було не тільки у нього.

За словами Бігуса, він випадково натрапив на сайт, на якому невідомі люди виклали дампи (набори файлів) з телефонного листуванням фігурантів розслідування "Наші гроші". На сайті нібито міститься те саме листування в месенджері WhatsApp, яке отримали свого часу і журналісти, але в більш зручній для читання формі.

Проаналізувавши дані і сам сайт, про які говорив Бігус, експерти прийшли до висновку, що файли були змінені, а сам сайт був створений буквально за кілька годин до того, як про нього розповів керівник Bihus.Info повідомляє "Петро і Мазепа".

Так, Олександр Галущенко, фахівець у сфері кібербезпеки, після аналізу метеданих файлів зазначає, що всі ці документи були створені з проміжками в ніч з 8 на 9 липня 2020 року. Але при автоматичному вивантаження з дампу (з допомогою спеціалізованих програм), час відрізнялося хіба лише на лічені секунди. Крім того в назвах деяких папок допущені помилки – що свідчить про ручне редагування, якого при завантаженні з "дампу" бути не може.

"Моя особиста думка – матеріали, представлені на сайті, є частково зміненими. Для повного аналізу необхідний оригінальне джерело інформації. Той самий початковий дамп даних. Без нього стверджувати про автентичність вже не можна, тому що для порівняння є лише виправлена вручну версія", - зазначає експерт.

Більше того сайт, на якому з'явилися файли, був створений за кілька годин до того, як про нього розповів Бігус. "Випадково" знайти подібний сайт відразу ж після створення практично неможливо, адже він ще не проіндексований пошуковими системами.

На тлі програшу суду і можливих маніпуляцій з файлами, твердження Бігуса про розкрадання в оборонці і причетності до цього Гладковских, виглядають тепер зовсім не так переконливо, як це було рік тому.Loading...