live

Пожежа у Чорнобильській зоні має бути терміново розслідувана, а влада повинна вжити заходів для забезпечення безпеки громадян, - Медведчук

Народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Пожежа у Чорнобильській зоні має бути терміново розслідувана, а влада повинна вжити заходів для забезпечення безпеки громадян. Про це заявив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" і народний депутат Віктор Медведчук, повідомляє пресслужба політсили

Наводимо текст заяви політика дослівно:

У Чорнобильській зоні відчуження виникло відразу кілька пожеж. Одну з них – загальною площею 100 га, з яких 35 га припадає на зону відчуження, – після чотирьох днів боротьби з вогнем загасили. Однак її наслідки ще даватимуться взнаки, оскільки радіаційний фон в епіцентрі пожежі підвищився до 2,3 мікрозіверта при нормі у 0,14.

7 квітня в зоні відчуження виникла ще одна пожежа. І виникають пожежі не тільки у Чорнобильській зоні, а загрозою є не лише підвищення радіаційного фону, а й викиди шкідливих речовин. У Києві показники загального індексу якості повітря останніми днями перевищили допустимі норми у 4–5 разів.

Упевнений, що не розпродаж української землі, а збереження природи, передусім лісів, які й без того є об'єктом хижацької вирубки, має стати одним із пріоритетів української влади цьогоріч. У підвищену готовність необхідно привести державні служби, які борються з подібними лихами і здатні їх попереджувати, а розслідування причин пожеж у зоні відчуження має бути проведено терміново і відкрито, незважаючи на карантин.