Потенціалу та бажання досягнути миру на Донбасі у влади немає, – Чорний про відставку Фокіна

Народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Віктор Чорний 112.ua

Зрушення, які сьогодні відбуваються в Мінському процесі, – це передвиборна технологія партії "Слуга народу", переконаний парламентар

Учорашнє засідання парламентського комітету, у засіданні якого взяв участь перший заступник голови української делегації у Тристоронній контактній групі Вітольд Фокін, та указ президента України Володимира Зеленського про звільнення Фокіна з ТКГ свідчать про те, що потенціалу та бажання досягнути миру на Донбасі у влади немає.

Про це в ефірі ток-шоу "17" на телеканалі ZIK під час включення заявив народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Віктор Чорний.

Парламентар прокоментував указ президента України Володимира Зеленського про звільнення Вітольда Фокіна з посади першого заступника голови української делегації у Тристоронній контактній групі. Віктор Чорний нагадав, що напередодні відбулося засідання Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, під час якого виступив заступник голови делегації України у Тристоронній контактній групі Вітольд Фокін. Нардеп зауважив, що із самого початку засідання було зрозуміло, що нічого доброго не буде. Оскільки пан Фокін представив свою позицію, яка на сьогодні відповідає дійсності, про те на нього почали нападати депутати із фракції "Голос" та частина - із фракції "Слуга народу".

Новини за темою: "Відмовився бути зрадником". Чому Зеленський відсторонив Фокіна від переговорів щодо Донбасу

"Ці депутати мають свою позицію, яка ніяк не може бути змінена, тому що у них не вистачає навіть розуміння і толерантності про те, що необхідно робити все для досягнення миру, навіть якщо ти з чимось не згоден. Оскільки, до речі кажучи, пан Фокін підтвердив безальтернативність Мінських угод, так що іншого варіанту, хоч він і сказав, що, можливо, вони не оптимальні, але іншого варіанту на сьогодні не існує", – наголосив Віктор Чорний.

Парламентар зауважив, що за підсумками учорашнього засідання Комітету та сьогоднішнього указу президента він переконався у тому, що потенціалу та бажання у чинної влади досягнути миру немає.

"Усе, що відбувається, свідчить про те, що вони не хочуть виконувати Мінські угоди, вони, по суті справи, не хочуть рухатися в напрямку миру на тих договірних умовах, які на сьогодні існують. Вони на сьогодні безальтернативні. Я вважаю, що зрушення, які сьогодні відбуваються в Мінському процесі, це передвиборна технологія партії "Слуга народу", яка хотіла своїм виборцям показати, що ось – ми ж обіцяли, а головне було в обіцянках президента – досягнення миру, що ми щось робимо", – сказав Віктор Чорний.

Нагадаємо, Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування заслухав звіт заступника голови делегації України в ТКГ Вітольда Фокіна. Як зазначає народний депутат Ренат Кузьмін ("Опозиційна платформа – За життя"), після прямих образ на його адресу депутати проголосували за резолюцію щодо "недопущення зради національних інтересів України".

Стало відомо, що народні депутати вирішили звернутися до президента Володимира Зеленського з приводу відставки Вітольда Фокіна з посади першого заступника голови делегації України в Тристоронній контактній групі.

Президент Володимир Зеленський підписав указ, яким звільнив Вітольда Фокіна з посади першого заступника глави української делегації у Тристоронній контактній групі.