Посольство України вимагає не лякати громадян Сербії "українським сценарієм"

У країні не вщухають протести через введення комендантської години

Протести у Сербії N1

Посол України в Сербії Олександр Александрович заявив, що посольство вважає неприпустимими спроби втручання у внутрішні справи України через оцінки європейського вибору українців. Про це йдеться на сайті посольства.

Цим повідомленням український посадовець відреагував на слова президента муніципалітету Вождовац Олександра Савича, який коментуючи протести в Сербії, негативно висловився про "український сценарій". "Україна жодним чином не втручається у внутрішньополітичну ситуацію в Республіці Сербія. Ми маємо честь нагадати Олександру Савичу, що те, що він зневажливо називає "українським сценарієм", є боротьбою українського народу за свої права проти корумпованої та тоталітарної влади", – йдеться у заяві.

Крім того, Александрович підкреслив, будь-яка оцінка європейського вибору українців, позитивна чи негативна, є виключно справою українського народу, а не іноземних політиків. "Посольство щиро здивоване, що чиновник, член політичної сили, що веде Сербію на шляху до євроінтеграції, принижує європейський вибір дружнього народу України", – підсумував посол.

Новини за темою: У Сербії протести переросли у сутички між активістами і поліцією

Нагадаємо, 3 липня в Белграді, оголосили надзвичайний стан через швидке поширення коронавірусу. Президент Сербії Александар Вучич заявив про запровадження комендантської години через погіршення епідемічної ситуації в країні. Саме це й викликало обурення та протести.

Згодом посол України в Сербії відмітив, що Російська Федерація через свої інформаційні ресурси поширює неправдиву інформацію про причетність України до сербських мітингів.Loading...