live

"Посольство блокує повернення додому": Як молодь хитрощами уникає евакуації з Австрії

Олександр Щерба Укрінформ

Одну дівчину вже доставили додому

Група молодих українців, щоб залишитись на карантин у Відні (Австрія), переконувала батьків, що посольство заблокувало їхнє повернення додому. Про це повідомив посол України в Австрії Олександр Щерба у Facebook.

За його словами, на минулих вихідних до посольства почали телефонувати розлючені батьки із заявою, що дипломати не пустили їхніх дітей на літак і погрожували поскаржитись на дії дипломатичної місії. 

"В суботу, коли відлетів четвертий борт і здавалося, можна було видихнути, в посольство почали дзвонити розлючені батьки. Заявляли, що ми не пустили їхніх дітей на літак, що мабуть продали білети за спекулятивною ціною і загрожували написати куди треба. Почали розбиратися. З'ясувалося, що група молодих - ну дуже молодих - людей вирішила провести карантин у Відні, без пильного ока батьків. А щоб мати в очах батьків вагому причину, вирішила придумати історію. Звалити все на посольство. Мовляв, і в аеропорт нас не пустили, і квитки комусь не тому продали, і взагалі, "мутять" тут щось незрозуміле. А ми тут змушені - ну просто змушені! - залишитися ще на невизначений час", - розповів Щерба.

Посол зазначив, що молодики не врахували двох речей: сили батьківської любові та здатності вітчизняних дипломатів розмовляти "людською мовою".

"Передзвонили батькам. Передзвонили дітям. Діти комунікували "мєждомєтіями". У батьків взагалі була німа сцена, за Гоголем. Одну дівчину доставили додому, інші "фігуранти" все ще сидять у Відні. Хочу звернутися до них: Завтра рейс на літак! В 14:00! В аеропорт всіх пускають! Білети продаються онлайн! Поспішайте! Консул, якого ви оббрехали, надасть вам всю необхідну допомогу!", - наголосив Олександр Щерба.

Нагадаємо, вчора, 23 березня, о 15:45 на залізничний вокзал Києва прибув потяг з українцями, які приїхали з Латвії. Однак, протягом декількох годин пасажирів не випускали з вагонів через те, що у потязі знаходилися люди з нібито високою температурою. 

Згодом у МОЗ пояснили, що усі пасажири потяга пройшли температурний скринінг, а в 5 осіб було запідозрено коронавірус.

Пізніше, у Службі безпеки України заявили, що інформація про "заражений потяг" з Риги, яка поширювалася соцмережами після прибуття евакуйованих на столичний вокзал, є неправдивою.

Loading...