Посол Німеччини: Росія змінила поведінку на зустрічах ТКГ у Мінську

Фото з відкритих джерел

Також змінилась поведінка й української сторони

Росія на зустрічах Мінської тристоронньої контактної групи останнім часом намагається переконувати, що вона не є частиною конфлікту. Про це сказала посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен в інтерв'ю "Європейській правді".

"Виділю одну річ, яка загалом не є новою, та останнім часом стала набагато помітнішою: те, як Росія намагається зробити крок назад і переконати всіх, немов вона не є частиною "трійки". Що, мовляв, переговори ведуть ОБСЄ, Україна і сепаратисти. Це є неправдою, але зараз вони взялися просувати це усюди – і ми їм постійно нагадуємо, що до Мінської групи входить Росія, а не сепаратисти. Що Росія є стороною конфлікту і погодилася брати участь у його вирішенні – і ми чекаємо від неї саме цього", - сказала Фельдгузен.

Посол також відзначила, що другою суттєвою зміною у переговорах стала активність України. Вона зазначила, що раніше часом було враження, що Україна просто реагує на дії РФ.

Фельдгузен також виключила варіант, за яким Німеччина та Франція долучаться до роботи Мінської ТКГ.

"Ні, така схема не працюватиме. До ТКГ входять представники ОБСЄ, Росії та України, і я не думаю, що моїм колегам з Парижа чи Берліна взагалі є сенс там бути. Так, часом вони приїздили до Мінська, щоби відчути атмосферу – особливо це було потрібно новим колегам, які починали опікуватися цією темою в МЗС, – але це були візити не для участі у "Мінську", а для того, щоби "відчути" його. Але їхньої ролі у засіданнях ТКГ не може бути", - сказала дипломатка.

Новини за темою: Єрмак: Рішення ТКГ щодо Донбасу не несуть політичних зобов'язань для України

Раніше голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук анонсував створення "ради людей з Донбасу" для допомоги ТКГ.Loading...