Послу України в Білорусі вручили ноту протесту

Посол України в Білорусі Ігор Кизим Фото з відкритих джерел

Причиною назвали серію "антибілоруських акцій" біля посольства в Києві

Послу України в Білорусі Ігорю Кизиму вручена нота протесту. Причиною назвали серію "антибілоруських акцій" біля посольства в Києві. Про це повідомляє пресслужба МЗС Білорусі.

"26 листопада 2020 року до Міністерства закордонних справ Республіки Білорусь викликаний посол України в Республіці Білорусь Ігор Кизим. Українському дипломату вручена нота МЗС, в якій білоруська сторона висловила рішучий протест у зв'язку з безперервною серією антибілоруських акцій щодо посольства Республіки Білорусь в Україні", - йдеться в заяві.

У відомстві зазначили, що "діяльність радикальних елементів" у будівлі дипломатичної місії в Києві створює загрозу для її функціонування, а також для безпеки співробітників посольства.

"Послу виражена крайня стурбованість бездіяльністю компетентних органів України щодо припинення провокацій і відсутністю належних заходів реагування на відповідні офіційні запити білоруської сторони", - додали в МЗС Білорусі.

Як відомо, в серпні в Києві проходили протести під будівлею посольства Білорусі. Тоді відбулися зіткнення між учасниками та поліцією, правоохоронці затримали кількох людей і склали адміністративні протоколи щодо п'яти осіб.

Також у вересні в Києві на Майдані Незалежності та біля посольства Білорусі пройшла акція на підтримку протестуючих білорусів.

Новини за темою: Ще 7 країн запровадили санкції проти Білорусі, Україна серед них

Нагадаємо, 7 вересня посол України в Білорусі Ігор Кизим повернувся до Мінська після консультацій у Міністерстві закордонних справ. Тоді повідомлялося, що попри це, офіційні відносини між Україною і Білоруссю все одно поставлені на паузу.

А 10 вересня стало відомо, що білоруські прикордонники обшукали автомобіль посла України в Білорусі Ігоря Кизима, коли той повертався з Києва до Мінська. Тоді він заявив, що співробітники пункту пропуску порушили норми міжнародного права.

Loading...