Польща і США домовилися про розміщення постійного військового контингенту

Фото з відкритих джерел

До країни прибуде ще близько 1000 військових

Польща та США досягли політичної домовленості щодо розміщення у Польщі постійного військового контингенту США та введення в країну ще близько 1000 військових. Про це повідомляє DW з посиланням на слова міністра оборони Польщі Маріуша Блащака.

"Ми досягли успіху. Ми завершили перемовини щодо угоди у сфері оборонної співпраці", - міністр.

У повідомленні зазначають, що угода передбачає подальше поглиблення військової співпраці між країнами та збільшення військової присутності США у Польщі.

"У продовження двох угод, підписаних президентами Анджеєм Дудою і Дональдом Трампом, розміщення американських військ було вирішено змінити із ротаційної основи на постійну. Кількість військових США, розміщених у Польщі, зросте орієнтовно на 1000, до щонайменш 5,5 тисячі", - йдеться у відповідному комюніке.

Після завершення підготовчої роботи, угоду буде підписано.

В комюніке також зазначили, що 29 червня міністр оборони США Марк Еспер оголосив про створення у Польщі найближчим часом передового командування 5-го армійського корпусу США.

"Разом із посиленою військовою присутністю НАТО на східному флангу Альянсу, це посилить ефект стримування та безпеку усіх союзників, зокрема нашого регіону", - додають у міноборони Польщі.

Новини за темою: У США не виключають можливості розміщення ядерної зброї в Польщі

Раніше прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький 6 червня заявив, що сподівається на якнайшвидше введення американських військ на свою територію.Loading...