Польща готова бути посередником між владою і опозицією в Білорусі

Протести в Мінську TUT.by.

У Польщі хочуть, щоб Білорусь була відкритою демократичною країною

Міністр закордонних справ Яцек Чапутович заявив, що Польща готова бути посередником між владою і опозицією в Білорусі на тлі масових протестів після президентських виборів. За його словами, у Польщі є досвід у таких питаннях. Про це повідомляє видання "Наша Ніва".

"У Польщі є певний досвід - маються на увазі переговори 1989 року, - який міг би послужити в якості підходу і вирішення ситуації в Білорусі. Ми до цього готові. Це міг би бути наш внесок. Ми вважаємо необхідним початок переговорів влади з представниками суспільства", - заявив Чапутович.

Він додав, що Польща зацікавлена, щоб Білорусь була демократичною і відкритою для міжнародного співробітництва країною.

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі завершилися президентські вибори. За попередніми даними Центральної виборчої комісії, чинний глава Білорусі Олександр Лукашенко перемагає на президентських виборах, набравши понад 80%.

Новини за темою: Тихановська з папірця прочитала заклик до білорусів не виходити на протести

Водночас білоруси у відповідь на результати екзит-полів вийшли на мітинги в Мінську та інших містах Білорусі. 10 серпня МВС Білорусі визнало застосування спецзасобів проти мітингувальників у столиці країни.

У понеділок ввечері у центрі Мінська припинили роботу декількох станцій метро, стягнули спецтехніку, також відомо, що силовики почали стріляти по мітингувальниках.

Loading...