Половина фракції мене підтримує: Бужанський розповів про перспективи мовного законопроєкту

Макс Бужанський Фото з відкритих джерел

Нардеп наголосив, що законопроєкт №2362 немає жодного відношення до питання мови та освіти

Половина фракції  "Слуга народу" підтримує законопроєкт № 2362 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо навчання державною мовою в закладах освіти". 

Про це в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу "Народ проти" на телеканалі ZIK заявив народний депутат (фракція "Слуга народу") Максим Бужанський, який є автором цього законопроєкту.

Політик наголосив, що законопроєкт №2362, автором якого він є, не має жодного відношення до питання мови. Мало того, він немає жодного відношення до питання освіти.

"Цей законопроєкт про те, що для всіх без виключення національних меншин мають бути одні правила. Якщо прийняте рішення про те, що всі школи переходять на державну мову навчання, хоча це порушення європейських норм, але, тим не менше, всі мають перейти в один день. Якщо прийняте рішення, що має бути встановлено мінімальний об’єм предметів, які викладаються державною мовою – українською, то цей мінімальний об’єм має бути для всіх. Немає у нас в Конституції такого, що для одних одні правила, для інших інші. Мало того, нам на це не один раз вказувала Венеційська комісія, підкресливши, що жодних переваг нацменшинам, які говорять мовами країн ЄС, давати не потрібно, в ЄС так не робиться. Про це сказав і уповноважений ООН з прав людини. Тому це нормально і по-європейськи, якщо ми йдемо в Європу", – наголосив Максим Бужанський.  

Новини за темою: Мовне питання треба поставити на паузу на декілька років: Качура пояснив суть законопроєкту Бужанського

Водночас він додав, що таку позицію підтримує половина фракції партії "Слуга народу".    

"Що стосується фракції, мене підтримує мінімум половина фракції в цьому питанні. І це краща половина, підтримкою якою я пишаюся настільки, наскільки тільки можна пишатися. Ті люди, які до мене підходять... я поставив собі вищу оцінку просто тому, що вони готові мене підтримати", – сказав народний депутат.

Як повідомляли, Верховна Рада не внесла в прядок денний на 16 липня законопроєкт "слуги народу" Максима Бужанського № 2362 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів, щодо навчання державною мовою в закладах освіти". 

Зокрема, законопроєкт Максима Бужанського полягає у скасуванні частини закону про мови, яка вимагає перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання з 1 вересня 2020 року.

Комітет Верховної Ради законопроєкт Бужанського відхилив.

Раніше повідомлялося, що Міністерство культури не планує в цьому році переглядати питання мовних квот на телебаченні та радіо

Loading...