Політтехнолог назвав, хто найбільш зацікавлений у зміні керівництва НБУ

Борис Тизенгаузен. Фото prefiksblog.co.ua

Україні дали добро на новий транш від МВФ, тепер можна спокійно міняти Смолія, каже Борис Тизенгаузен

Керівництво Національного банку України зараз можуть змінити, і на відносини з міжнародними кредиторами це не вплине.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив політтехнолог Борис Тизенгаузен.

Експерт, коментуючи ймовірність відставки керівництва Національного банку України, заявив, що свого часу активну "війну" проти "людей Порошенка" у НБУ розгорнув бізнесмен Ігор Коломойський.

"Тобто сильно зацікавлений Ігор Валерійович Коломойський в тому, щоб ось ці люди, яких свого часу Гонтарєва привела, як він їх називає "люди Порошенка", повинні піти з цієї позиції. Відразу, напевно, не вийшло, тому що занадто б це нахабно виглядало, це по-перше. По-друге, у нас же є міжнародні кредитори наші, які б не зрозуміли абсолютно зміну в НБУ, та й ще до голосування щодо банківського закону, та ще до отримання кредиту. Тобто зміна керівництва НБУ - це вкрай негативний сигнал. Я маю на увазі, зміна без будь-яких обґрунтувань. Це вкрай негативний сигнал для міжнародних кредиторів. Зараз ось буквально події одна за одною: нам дали добро на новий транш в 5 млрд від МВФ, тепер уже можна спокійно міняти Смолія", – заявив Борис Тизенгаузен.

Новини за темою: Українські банки знижують ставки за депозитами

Експерт припустив, що найбільш імовірна кандидатура на пост очільника НБУ – це голова Ради НБУ Богдан Данилишин.

Як повідомляли, у НБУ прогнозують, що у 2020 році перекази заробітчан в Україну становитимуть 10 млрд доларів, що на 2 млрд доларів менше, ніж у минулому році.

Раніше голова Національного банку України Яків Смолій заявив, що макроекономічні прогнози дозволяють знизити облікову ставку у 2020 році, про це він сказав під час виступу у парламенті 13 травня.

Нагадаємо, Національний банк України спрямував свої дії на чотири основні цілі для подолання кризи та підтримання економіки.

Loading...