Політолог Якубін: Є потреба в більш тісному прямому діалозі президента Зеленського з Путіним

Олексій Якубін

Фото з відкритих джерел

Козак у своєму листі зафіксував позицію, натякнувши на те, що тепер сторони повинні говорити не просто на рівні радників, а людей, які мають можливість приймати рішення

Мінська контактна група перетрансформована. Туди додані представники уряду, парламенту, тому тепер є потреба в більш тісному, навіть прямому, діалозі президентів України і Росії.

Про це під час включення в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі  ZIK заявив політолог Олексій Якубін.  

Експерт зауважив, що президент України Володимир Зеленський сьогодні достатньо щиро говорить про те, що він розуміє, що ключовий мандат, за який його обрали люди – це досягнення миру.

Разом з тим Якубін вважає, що за перший рік мирний процес мав позитивну динаміку, адже відбувалися обміни, Україна повернула захоплених моряків та домовлялася про розведення. Про прогрес свідчить, за словами Якубіна, і проведення нормандського формату у Парижі вперше з 2016-го року.

Тому, вважає політолог, Зеленському слід йти на прямі перемовини з президентом Росії

"Тепер є потреба говорити далі про політичну частину. У нас зараз Мінська контактна група перетрансформована. Туди додані представники уряду, парламенту. Тому тепер є потреба в більш тісному, навіть прямому, діалозі президентів", – заяви Олексій Якубін.

Також політичний експерт звернув увагу на те, що у своєму листі заступник глави АП Росії Дмитро Козак зафіксував позицію, натякнувши на те, що тепер сторони повинні говорити не просто на рівні радників, а людей, які мають можливість приймати рішення.

"Тобто, на рівні навіть президентському. Тому у такому разі, мені здається, що у владі є розуміння, що якщо вона не буде рухатися в "Мінську", то довго вдавати щось не вдасться, доведеться співпрацювати з усіма сторонами", – прокоментував політичний експерт.

Новини за темою: Журналіст Кацман: Заяви Козака не означають вихід Росії з "нормандського формату", але є серйозним сигналом для України

Нагадаємо, заступник глави Адміністрації президента Росії Дмитро Козак, який курує в Кремлі український напрямок, написав лист до радника канцлера Німеччини Ангели Меркель з копіями для представників Франції та України (зокрема, главі Офісу президента Андрію Єрмаку). У посланні політик назвав переговори з Донбасу на рівні радників безглуздими і запропонував відмовитися від цього формату, в рамках якого він зустрічався, зокрема, з Єрмаком.

У листі йдеться, що робота радників голів держав "нормандського формату" неефективна. Козак констатує, що нещодавно укладена угода про припинення вогню приймалася практично без участі Франції та Німеччини - цілком ґрунтуючись на російські пропозиції.

Також він критикує проєкт документа, який зараз опрацьовується в рамках "Нормандії". Його подробиці у посланні не наводяться, однак Козак заявляє, що документ беззмістовний і нічого не вирішує в справі врегулювання конфлікту на Донбасі. А спроби наповнити його змістом не зустрічають, на думку помічника Путіна, ніякого ентузіазму в інших учасників формату.

 Loading...