Політолог Якубін: Непідтримка оновленої програми уряду показує недовіру депутатів до Кабміну

Олексій Якубін

Фото з відкритих джерел

Річний імунітет буде дозволяти уряду почувати себе занадто незалежним

Сам факт, що депутати не проголосували за програму прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, тим паче від однопартійної більшості, показує, що все ж таки значна кількість депутатів не дуже довіряла уряду.

Про це під час включення в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив політолог Олексій Якубін.

"Сам факт, що депутати не проголосували за програму прем’єр-міністра Шмигаля, тим паче від однопартійної більшості, показує, що все ж таки значна кількість депутатів там не дуже довіряла уряду в контексті тих ідей, які вони пропонували щодо економіки і просто не хотіли надавати цьому уряду річний імунітет. Вони розуміли, що річний імунітет буде дозволяти уряду почувати себе занадто незалежним", – зауважив експерт.

Якубін додав, що нардепи вже мали досвід роботи з урядом Олексія Гончарука, який після отримання річного імунітету закрився в собі і депутатам було набагато складніше комунікувати з Кабміном, тому цього разу вони "помудрішали" і прийняли рішення на свою користь.

Новини за темою: Оновлена програма уряду – це курсова робота студента першого курсу, на дипломну це не тягне, – Загородній

"Зараз депутати, однопартійна більшість, з цього приводу помудрішали, і вони вирішили не надавати такий формальний імунітет уряду. Тим паче, що тут є ще один цікавий аргумент, – що є монобільшість, яка, по суті є коаліцією, і є програма "Слуги народу", є програма президента Зеленського, от хай уряд займається виконанням цих речей, а не намагається прикриватися програмою, щоб отримати імунітет", - прокоментував політичний експерт.

Нагадаємо, Верховна Рада не підтримала проєкт постанови №3330 про Програму діяльності Кабінету міністрів України. Згідно з повідомленням, "За" проголосували лише 207 народних депутатів із 226 потрібних. Це означає, що Кабінет міністрів Дениса Шмигаля не отримав імунітет терміном на один рік.

 

Loading...