Політолог Рубан: Влада втрачає авторитет, тому зараз відбувається апеляція до славного минулого

Юрій Рубан у Львові. Фото: Тис Микола/ZIK

Коли влада втрачає авторитет, вона може діяти тільки підкупом, або насильством

Нова влада, яка прийшла на хвилі довіри, втрачає авторитет, тому зараз відбувається апеляція до славного минулого.

Про це в ефірі ток-шоу "17" на телеканалі ZIK заявив політолог Юрій Рубан.

Коментуючи виступи політиків та громадських діячів на урочистому засіданні Верховної Ради з нагоди 30-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України, політолог зауважив, що ця подія справді знакова, урочиста, але з іншої сторони повернення в минуле та гадання, коли країна повернула не туди – це абсолютно порожнє поняття.

"Давайте подумаємо про те, в якій ситуації ми сьогодні опинилися. І зараз ми бачимо, що влада, яка прийшла на хвилі довіри, вживалися всілякі красиві образи, але реалія є така, що влада втрачає авторитет. А коли влада втрачає авторитет, вона може діяти тільки підкупом, або насильством. І того й другого ресурсу зараз малувато, тому відбувається апеляція до славного минулого. Тепер уже ми бачимо різні погляди на це минуле", – зауважив Юрій Рубан.

Новини за темою: Влада краще скасує вибори на Донбасі, щоб не втратити голоси, – Погребинський

Водночас він закликав владу не перекладати відповідальність на народ за все, що відбувається зараз в країні.

"Є два поняття "народ". Те поняття, яке є політико-правове, яке в Конституції записане, це не є множина громадян України, які ходять по вулиці. Тому давайте не будемо мучити людей тим, що вони самі винні в тому, що вони обрали таких політиків. Це дещо складніше", – підкреслив Юрій Рубан.

Новини за темою: Річниця прийняття Декларації про суверенітет: Від чого залежить успіх національної держави?

Нагадаємо, сьогодні зранку біля Верховної Ради України відбулися урочисті заходи з нагоди ухвалення Декларації про державний суверенітет України. Почесна варта урочисто підняла Державний прапор України, та пролунав гімн нашої держави.Loading...