Погребинський: Медведчук ще 7 років тому попереджав, що УА з Євросоюзом призведе до зовнішнього управління і зубожіння

Михайло Погребинський

ZIK.UA

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук ще сім років тому попереджав, що Угода про асоціацію з Євросоюзом призведе до зовнішнього управління і зубожіння України. Про це повідомив директор Київського центру політичних досліджень і конфліктології, політолог Михайло Погребинський в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Я, наприклад, пам'ятаю виступ Віктора Медведчука, якого ви цитували, ще в 2013 році, перед цією Революцією Гідності, як вона називається, так? Де він докладно пояснював, що буде, якщо буде підписано угоду про асоціацію, докладно, в деталях. Це було, наскільки я пам'ятаю, в програмі Савіка Шустера. Так що про це йшла мова, але це було проігноровано", – зазначив він.

Раніше Медведчук заявляв, що, виходячи з прописаних в Угоді про асоціацію з ЄС асиметричних і дискримінаційних умов, ідея створення і функціонування поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі з Європейським Союзом з самого початку була приречена на провал. Негативні тенденції економічного партнерства і рівності 2020 року – головне тому підтвердження, зазначив він. За даними Держстату, за підсумками 4 місяців 2020 року експорт товарів України в країни ЄС скоротився на 10,7% ‒ до $6,7 млрд, а його частка впала до 38,5%. Сальдо двостороннього товарообігу склало -$1,1 млрд.

"Більше того, обіцяна євроінтеграторами в 2014 році диверсифікація та заміщення євразійських ринків з допомогою європейських також повністю провалені. Приміром, за підсумками 2019 року Україна експортувала товарів до країн Євросоюзу на $20,7 млрд (частка ‒ 41,5%), на ринки країн СНД – на $6,7 млрд (13,4%). Якщо порівнювати з 2011 роком, коли був зафіксований пік торгівлі України з ЄС та СНД, річний обсяг експорту товарів у країни Євросоюзу зріс лише на $2,8 млрд (з $17,9 млрд), тоді як в країни СНД – обвалився на немислимі $19,5 млрд (з $26,2 млрд). Це призвело до найглибшої кризи у промисловості, невиконання бюджетних надходжень, рекордних запозичень, появи багатомільйонної армії безробітних та трудової міграції, тотального зубожіння", – зазначав Медведчук.