По "відосікам" на допити ходити не будемо: Захист Порошенка заявив, що він не з'явиться в ДБР

П'ятий президент України Петро Порошенко eurosolidarity.org

За словами адвоката, кримінальне переслідування його клієнта відбувається "під заступництвом на найвищому рівні"

П’ятий президент України Петро Порошенко не з'явиться на допит в ДБР 10 червня у якості свідка у справі про прослуховування міжнародних переговорів, оскільки по відео викликати людину на допит не можуть по закону. Про це заявив адвокат експрезидента Ігор Головань, пише "Інтерфакс-Україна".

"По-перше, я подивився на сайті ДБР (повідомлення про виклик на допит - ред.) і змушений повторити, що за "відосиками" ми з'являтися (на допиті - ред.) не будемо, це незаконно, і ніхто з громадян України не зобов'язаний цього робити.

По-друге, під оприлюдненою так званою повісткою стоїть підпис того самого пана Дощенка... людина провела незаконний обшук зі зломом національного музею, він мав би сам наразі давати пояснення щонайменше", - сказав Головань.

За словами адвоката, виклик на допит по цій справі свідчить про те, що кримінальне переслідування його клієнта відбувається "під заступництвом на найвищому рівні".

"Порошенко неодноразово заявляв, що не дозволить втягувати Україну у внутрішньополітичну боротьбу США. Уже очевидно для всіх, що це інспіровано державою-агресором, весь шум навколо цієї історії - в інтересах держави-агресора. Ми не дозволимо, щоб ця ситуація розвивалася", - додав Головань.

Новини за темою: Деркач пропонує Байдену дати свідчення в українському суді в режимі відеоконференції

Нагадаємо, 3 червня ДБР викликало п'ятого президента Петра Порошенка на допит в якості свідка у справі про прослуховування міжнародних переговорів, але він на нього не прийшов. Тепер його викликають повторно на 10 червня.

До цього нардеп Андрій Деркач опублікував кілька аудіозаписів розмов президента Петра Порошенка з віцепрезидентом США Джо Байденом і главою держдепу Джоном Керрі.

В записах йшлося про відставку генпрокурора Віктора Шокіна та підняття комунальних тарифів на 100 відсотків - навіть вище, ніж вимагав МВФ. 

 

Loading...