live

"Північні потоки" мають працювати за загальними правилами Євросоюзу, - Суд ЄС

Трубоукладчик Пасьянс швейцарсько-голландського підрядника Allseas Group, який прокладає трубопровід "Північний потік - 2" EPA-EFE

Обидва газогони не можуть претендувати на звільнення від дії директиви ЄС

Загальний суд Європейського Союзу відхилив позов компаній Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG, які стоять за будівництвом газогонів "Північний потік" і "Північний потік-2". Він постановив, що обидва газогони не можуть претендувати на звільнення від дії директиви ЄС, що визначає правила функціонування ринку газу в межах об’єднання. Відповідне рішення оприлюднене на сайті Суду.

Зазначається, що суть позову Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG полягала в тому, що вони просили Суд ЄС звільнити газогони "Північний потік" і "Північний потік-2" з-під дії Директиви ЄС 2009/73 (відома також як Третій енергетичний пакет ЄС).

Як повідомляється, директива набула чинності в травні 2019 року. Вона встановлює правила функціонування газового ринку ЄС. Зокрема, йдеться про те, що норми європейського енергетичного права поширюються на трубопроводи, які підключаються до ГТС Євросоюзу. Такі газопроводи повинні відповідати вимогам до газопроводів країн ЄС — зокрема мають бути розділені постачальник газу та транспортувальник.

Іншими словами, "Північні потоки", по яких планує постачати газ російський Газпром, мали б знайти іншу компанію для його постачання. Крім того, відповідно до директиви, 50% їхніх пропускних можливостей повинні бути зарезервовані для альтернативних постачальників.

Загальний суд ЄС розглянув аргументацію обох компаній-власників "Північних потоків". Nord Stream AG стверджував, що необхідність виконувати норми Третього енергопакету ЄС призведе до суттєвих змін в акціонерній угоді — тому просив частково звільнити газогін від виконання цих норм.

У свою чергу, Nord Stream 2 AG заявив, що в разі необхідності виконання норм Директиви ЄС їм доведеться повністю чи частково продати власний газопровід "Північний потік-2", що "суттєвим чином підриває підстави для інвестування в нього".

Аргументації обох компаній Загальний суд ЄС відхилив.

Новини за темою: Російський трубоукладач, який здатний добудувати "Північний потік-2", став на якір в порту Німеччини

Раніше повідомлялося, що Федеральне мережеве агентство Німеччини відмовило "Північному потоку-2" у звільненні від норм газової директиви Європейського Союзу.

Loading...