Після відставки Абромавичуса потрібно терміново скоротити штат топменеджерів "Укроборонпрому", - ЗМІ

Голос.ua

Відразу після відставки Айвараса Абромавічуса з посади генерального директора "Укроборонпрому" необхідно переглянути структуру концерну і скоротити штат. Такого висновку дійшли автори статті "Рік Абромавичуса в "Укроборонпромі": круте піке "нової команди", опублікований на Defence Express.

Сьогодні утримання команди топменеджерів "Укроборонпрому" — в Абромавичуса 11 заступників — обходиться державним підприємствам у мільйони гривень щомісяця.

"Якщо сам Абромавічус рік офіційно обходився мінімальною зарплатою в п'ять тисяч гривень, то його команда отримує щомісячні зарплати в сотні тисяч", — повідомляють у статті. Так, наприклад, заступник з трансформації Бондар за чотири місяці задекларував 1,23 млн грн, а заступник з маркетингу Морозов — 1,18 млн. Цей підхід потрібно міняти — не може бути 11 заступників, які разом з гендиректором обходяться Україні майже в 3 млн гривень.

Такі захмарні зарплати "золота" команда Абрамовичуса забезпечила собі не завдяки збільшеним прибуткам концерну, а просто підвищивши обов'язкові внески на своє утримання, які платять держпідприємства, що входять в концерн. Якщо в 2018-му вони становили 203 млн на рік, то при Абромавичусі в 2020-му - вже 688 млн.

На кошти, витрачені підприємствами на зарплати таких експертів ОПК, як Мустафа Найєм, можна було купити верстати, підвищити зарплати робітникам або погасити старі заборгованості. Замість цього держпідприємства просто переслали їх до Києва команді Абромавичуса, чиї апетити просто виснажують державні підприємства.

При цьому досягнення реформаторів Абромавичуса за рік роботи вельми скромні. За перше півріччя 2020-го концерн передав українським та іноземним замовникам всього 443 одиниці озброєнь і військової техніки, тоді як при попередньому керівництві за аналогічний період 2019 року Укроборонпром поставив 1600 одиниць тільки в рамках ДОЗ. Таким чином, за рік рівень реально завершеного виробництва впав більш ніж вчетверо.