Перший транш МВФ складе 4 млрд доларів, - Гетманцев

Данило Гетманцев Фото - скріншот

Гроші надійдуть одразу до держбюджету

Перший транш Міжнародного валютного фонду в межах нової кредитної програми може надійти у розмірі 4 мільярди доларів. Про це в ефірі “Радіо НВ” повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів та податкової політики Данило Гетманцев.

“Насправді, ми отримали офіційний лист від МВФ про те, що є всі ці умови (ухвалення банківського та земельного законів — ред.) і якщо всі ці умови будуть виконані, то одразу ж кошти надійдуть в Україну, при чому — до державного бюджету. За нашими підрахунками, це повинно бути близько 4 мільярдів доларів”, — сказав він.

За словами нардепа, відсоткова ставка за кредитом МВФ складає 2-3% річних, тому держава зацікавлена в отриманні цих коштів. Гроші від фонду мають піти до стабілізаційного фонду держави: їх витратять на заходи щодо протидії коронавірусу.

Раніше прессекретар президента України Юлія Мендель заявляла, що Україна не розглядає можливість дефолту та розраховує на домовленості з МВФ щодо збільшення потенційного фінансування та додаткової допомоги у боротьбі із пандемією коронавірусу.

Loading...