Перший прем'єр-міністр України Фокін погодився долучитись до ТКГ

Вітольд Фокін Фото з відкритих джерел

За словами політика, відповідне рішення далося дуже важко, зокрема, через негативні відгуки у соцмережах

Перший прем’єр-міністр України Вітольд Фокін погодився долучитися до Тристоронньої контактної групи. Про причини такого рішення він розповів у коментарі виданню "Гордон".

Зокрема, за словами політика, його запросив разом з Кравчуком до ТКГ голова Офісу президента Андрій Єрмак.

"Рішення про участь у ТКГ далося мені дуже важко. На те багато причин. Зараз смартфон у кожної дорослої людини, і соцмережі переповнені постами щодо нашого з Леонідом Кравчуком призначення до складу групи. Деякі люди образливо висловлюються, сміються стосовно нашого віку тощо", – зазначив перший премʼєр.

Втім, Фокін все ж вирішив погодитися, бо вважає "за честь біля фіналу свого життя хоч чимось допомогти своїй Батьківщині".

"Для мене Батьківщина – це Україна та її Донбас, який я дійсно люблю. Він був, є і буде українським", - наголосив він.

Новини за темою: Кравчук запропонував висунути в ТКГ ідею вільної економічної зони для Донбасу

При цьому Фокін додав, що він, як і Кравчук, переконаний, що без компромісів не буває домовленостей, що "режим тиші" в зоні розмежування – це крок до миру, але не сам мир.

Довідково:

Вітольд Фокін — перший прем'єр-міністр незалежної України. Він був головою уряду Ради міністрів УРСР з 1990 року і став премʼєром в 1991-му. На цій посаді він працював до 1992 року. Наразі йому 87 років.

Нагадаємо, наприкінці липня президент Володимир Зеленський призначив першого президента України Леоніда Кравчука очільником української делегації ТКГ щодо врегулювання ситуації на Донбасі замість другого президента Леоніда Кучми. 

"Особлива система управління" і вільна економічна зона — саме такі компроміси згодом запропонував Кравчук у питанні Донбасу.

Loading...