Перенесення місцевих виборів неможливе, вони відбудуться "за будь-якої погоди", - Разумков

Дмитро Разумков

EPA-EFE

Спікер підкреслив, що парламент зробить все для того, аби вибори відбулися

Спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков запевнив, що наразі немає жодних підстав для перенесення місцевих виборів. Про це повідомила пресслужба Апарату ВРУ.

"Перенесення місцевих виборів у моєму розумінні, як Голови Верховної Ради України, неможливе, бо законних підстав для зміни часу проведення виборів немає. Вибори мають відбутися "за будь-якої погоди" 25 жовтня 2020 року, як це й заплановано, бо всі процеси запущені", - сказав Разумков.

Голова парламенту зауважив, що єдиним винятком може стати указ президента України про введення надзвичайного або воєнного стану після рішення РНБО. Після цього цю ініціативу ще має затвердити Рада.

При цьому він зауважив, що введення надзвичайного стану може бути лише на 30 або 60 днів, і вибори будуть  відтерміновані на цей час.  

"Відмінити  проведення виборів немає об’єктивної можливості, оскільки це норма Конституції",  - наголосив Разумков.

Наостанок спікер підкреслив, що парламент зробить все для того, аби вибори відбулися. 

"Ми будемо спостерігати за виборами та намагатимемося зробити їх абсолютно прозорими, чесними і, як й інші органи, в рамках своїх обов’язків виконуватимемо цю функцію", - додав Разумков.

Новини за темою: "Ритуальна жертва": Журналістка назвала, кого можуть позбутися у "Слузі народу" після виборів

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський зазначив, що вибори на непідконтрольних територіях Донбасу проводити не можна, адже Україна не зможе контролювати цей процес.

Також президент додав, що з точки зору безпекової ситуації на непідконтрольному Донбасі не буде вільного доступу для всіх партій. Крім цього, там не працюватиме правоохоронна система.

Loading...