Перенесення другого туру місцевих виборів "підвісить" ситуацію і надасть додаткові впливи, – політолог

Олексій Якубін

Фото з відкритих джерел

Окремі політтехнологи при владі розробляють такі сценарії, зазначив Олексій Якубін

Перенесення другого туру місцевих виборів "заморозить" ситуацію у населених пунктах і дасть можливість отримати додаткові впливи.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив політолог Олексій Якубін.

Експерт, коментуючи ініціативу щодо непроведення другого туру виборів у період дії карантину, не виключив, що у владі окремі політтехнологи розробляють такі сценарії, принаймні, на рівні ідеї.

"З розрахунком, що а) якщо вибори мерів не закінчаться в один тур, то в такому разі можна "підвісити" частину кандидатів, "заморозити" ситуацію як є і отримати додаткові впливи. Тому що, дивіться, якщо у нас вибори відбудуться, наприклад, у міську раду, у місцеві ради, там буде секретар ради, а от у деяких містах може так статися, що чинний мер може взагалі не потрапити у другий тур, але де-факто він буде керувати. А ці кандидати, які потрапили б у другий тур, будуть "підвішені". Або, наприклад, чинний мер пройшов у другий тур, але другого туру немає, і він нібито і мер, але, водночас, тут уже і нова рада діє", – зазначив політолог.

Новини за темою: У трьох областях зловмисники штучно збільшували кількість виборців: Правоохоронці відкрили провадження

Олексій Якубін зазначив, що міські голови, розуміючи, що влада може застосувати такий сценарій, нині закликають виборців змобілізуватися у першому турі, щоб уникнути "підвішеної" ситуації у населених пунктах.

Нагадаємо, у Верховній Раді України зареєстровано проєкт постанови №4234, яким пропонується не проводити другий тур виборів у період дії карантину. Автор проєкту – Грищенко Тетяна, народний депутат від "Слуги народу". Дата реєстрації постанови – 20 жовтня.

У Комітеті виборців України заявили, що перенесення другого туру виборів фактично залишить міста без легітимної влади та призведе до перебування місцевої влади у підвішеному стані.Loading...