Перед виборами є спокуса займатися популізмом, – Карасьов про ухвалення бюджету

Вадим Карасьов Скріншот відео

Проєкт бюджету ще "сирий" навіть для першого читання, каже політолог

Після виборів можна спокійно оптимізувати державний бюджет для першого читання, адже до виборів є спокуса займатися бюджетним популізмом.

Про це в ефірі ток-шоу "15" на телеканалі ZIK заявив директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

"Перед виборами є спокуса займатися популізмом бюджетним, виходити на трибуну і говорити про те, що "наша партія хоче"… Тому краще, все ж таки, це робити після виборів, щоб бюджет не був незбалансований і роздутий. Тому що і так там є проблеми. Він не готовий, він ще "сирий". Навіть для першого читання він "сирий" на сьогодні. Не вирішена проблема дефіциту бюджету, який має бути, тому що дефіцит роздутий, це небезпечно. А чому роздутий? Тому що криза. Тому що економічного зростання немає, економічний спад, а немає кредиту МВФ. А від цього залежить, чим буде покриватися дефіцит бюджету. А якщо немає, чим його покривати, то не потрібно роздувати", – зазначив експерт.

Новини за темою: У "Слузі народу" – "розбрід і хитання" через бюджет-2021, – політолог

Окрім того, каже Вадим Карасьов, є проблема валютного курсу. Експерт вважає, що на сьогодні потрібно провести оптимізацію бюджету. Він вказав приклад, як це можна зробити.

"Подивіться, скільки у нас є правоохоронних органів. Грошей не вистачить на всіх, і не потрібно, щоб у нас бюджет був перекошений на користь сектору безпеки, оборони, правоохоронних органів, а на "соціалку" не вистачало. Тому що на медицину сьогодні треба більше грошей", – сказав Вадим Карасьов.

Політолог також додав, що онлайн-режим для школярів не може тривати вічно, а тому слід забезпечити новий санітарний режим у школах, а на це потрібні гроші.

"Хай вибори пройдуть, і після виборів можна спокійно вже оптимізувати державний бюджет для першого читання", – зазначив експерт.

Нагадаємо, раніше міністр фінансів Сергій Марченко презентував у Верховній Раді держбюджет на 2021 рік, назвавши його "бюджетом можливостей".

Як повідомляли, народний депутат України від партії "Слуга народу", голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев заявив, що проєкт державного бюджету на 2021 рік у першому читанні навряд чи розглянуть у Верховній Раді України завтра, 20 жовтня.Loading...