Пентагон анонсував посилення військової присутності США у Польщі з метою стримування Росії

Президент США Дональд Трамп (п) та президент Польщі Анджей Дуда. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Угода передбачає посилення американської військової присутності в Польщі

Міністерство оборони США повідомило про завершення роботи над угодою про зміцнення оборонного співробітництва з Польщею, яка передбачає розміщення в країні ще 1000 військовослужбовців на ротаційній основі з метою стримування Росії, зміцнення НАТО і підвищення операційної та стратегічної гнучкості альянсу. Про це повідомляє "Голос Америки".

Відтак, угода відображає принципи, викладені в Спільних деклараціях, які підписали президент США Дональд Трамп і президент Польщі Анджей Дуда у 2019 році. Зокрема, вони забезпечують необхідну правову базу, інфраструктуру і справедливий розподіл тягаря, необхідні для поглиблення оборонного співробітництва між двома країнами.

Після рішення адміністрації США про скорочення військової присутності у Німеччині, президента США Дональда Трампа критикували за нібито підігравання Росії. При цьому, у червні інформаційна агенція AP повідомляла, що Американські війська перекинуть з Німеччини у Східну Європу як сигнал Путіну.

Новини за темою: Польща попросила США ввести війська на свою територію

До того ж, на початку року стало відомо про рішення уряду Польщі придбати у США 32 винищувачі-бомбардувальники F-35A Lightning II вартістю 4,6 млрд доларів. Посольство Польщі у США у своєму Twitter тоді відзначило, що посилена військова міць країни "допоможе захистити не лише Польщу, а весь східний фланг НАТО".

За інформацією місцевих польських видань, угоду планують підписати 15 серпня, в День польської армії та століття Варшавської битви. Втім, підписання саме в цей день відбудеться за умови, що не погіршиться епідеміологічна ситуація.

За даними ЗМІ, у найближчі кілька місяців або протягом року в Польщі будуть розміщені не менше 1000 американських солдатів на додаток до 4500 військовослужбовців, які вже дислоковані в цій країні.

Новини за темою: У США не виключають можливості розміщення ядерної зброї в Польщі

Раніше повідомлялося, що Польща та США досягли політичної домовленості щодо розміщення у Польщі постійного військового контингенту США та введення в країну ще близько 1000 військових.

Loading...