ПАРЄ ухвалила нову санкційну процедуру для країн, що здійснили серйозні порушення

ПАРЄ. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Рішення ухвалили переважною більшістю голосів

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила нову санкційну процедуру, яка робить майже нереальними санкції щодо держави, які серйозно порушили принципи Ради Європи.

Про це повідомляє зі Страсбурга кореспондент "Європейської правди".

Він зазначає, що рішення ухвалили переважною більшістю голосів. За нього проголосувало 109 депутатів, проти - 24.

Всі поправки до резолюції, запропоновані Україною, були відхилені переважною більшістю голосів. Росія спершу також пропонувала свої правки, але згодом відмовилася від них та оголосила, що проголосує проти резолюції, оскільки та є недостатньо проросійською.

За новими правилами, нині існуюча "звичайна" процедура санкцій має бути задіяна лише для не дуже серйозних порушень. Натомість у разі "серйозних порушень" має бути задіяна нова процедура, одним з завдань якої заявлено "уникнення санкцій".

Передбачається, що для запровадження будь-яких обмежень проти "серйозного порушника" має бути спільна згода трьох органів – ПАРЄ, Комітету міністрів та генсека Ради Європи.

Нова процедура є доволі тривалою – вона розрахована на 9 місяців. Весь цей час має тривати діалог із порушником і у разі навіть мінімального прогресу у вирішенні проблеми термін може бути запущений наново.

Новини за темою: Віцеспікером ПАРЄ обрали главу російської делегації

Таким чином, завершення процедури та накладення санкцій на "серйозного порушника" стає майже недосяжним на практиці.

Раніше повідомляли, що регламентний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) ухвалив рішення, відповідно з яким російська делегація, члени якої голосували за анексію Криму, має продовжити роботу без санкцій.Loading...